• #LaboratoriaPrzyszłości     #LaboratoriaPrzyszlosci

Laboratoria Przyszłości o inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości otrzymała dotację w wysokości 99 900,00 zł. Wydatkowaliśmy 100% przyznanych środków.

Zakupiono następujące pomoce dydaktyczne:

1. DRUKARKA 3D wraz z akcesoriami (w tym filamenty) – 3 zestawy
        2. GOGLE wirtualnej rzeczywistości – 8 sztuk wraz z licencją
        3.  Klocki konstrukcyjne KORBO- INŻYNIER BLOCKS- Inżynier blocks- 10 zestawów
        4. Klocki konstrukcyjne KORBO-  KODOWANIE ROZSZERZONE- 5 zestawów
        5. KORBO PLATFORMS- zestaw 100 platform z klocków KORBO w 4 kolorach
        6. KORBO ROBOT- zestaw narzędzi do kodowania dla klas I- III- 6 sztuk
        7. LAPTOP do drukarki 3D- 3 sztuki
        8. SCANER 3D Creality CR- Scan 01- umożliwiający skanowanie obiektów w trójwymiarowej przestrzeni – 1 sztuka
        9. MINIKONTROLER z czujnikami służący do nauki automatyki i robotyki - 1 sztuka
        10. LUTOWNICA Z AKCESORIAMI - 1 sztuka
        11. APARAT FOTOGRAFICZNY z funkcją kamery Full HD- 1sztuka
        12. STATYW do aparatu, kamery i telefonu -1 sztuka
        13. OŚWIETLENIE STUDYJNE- -1 stuka
        14. MIKROFON KIERUNKOWY-1 sztuka
        15. MIKROPORT z akcesoriami - 1zestaw
        16. GIMBAL do aparatu i kamery -1 stuka
        17. ROBOT EDUKACYJNY Q- SCOUT z planszami i akumulatorami- 5 sztuk
        18. Komplet FARB DO DREWNA- 2 komplety
        19. MIKROSKOP z wizualizerem- 1 sztuka
        20. PEN 3D- pisak do tworzenia rysunków 3D -  1 sztuka
        21. Klocki konstrukcyjne KORBO- TECHNIX 420 – 1 zestaw

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas zajęć edukacyjnych w naszej szkole (informatyka, technika, biologia, chemia, fizyka, matematyka, język polski, języki obce i inne) oraz zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów m.in. z zakresu robotyki.

Uczniowie będą uczyć się podczas zajęć przede wszystkim kreatywności i aktywności.

• #LaboratoriaPrzyszłości     #LaboratoriaPrzyszlosci

Wystartowaliśmy!!!

Rozpakowujemy sprzęt i działamy!

Naszą przygodę z #LaboratoraiPrzyszlosci można śledzić w AKTUALNOŚCIACH :)