• Kształcenie na odległość

        • KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W TORZYMIU OD 25.03.2020 R.

          1. Realizacja programu nauczania w czasie kształcenia na odległość

          Nauczyciele kontynuują realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego.

          Dokonują weryfikacji treści programowych, by dostosować je do wybranej metody kształcenia na odległość. Planują  realizację pozostałych treści do zakończenia roku szkolnego (do zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych).

          1. E-narzędzia i e-materiały wykorzystywane w pracy zdalnej

          We wskazanym okresie szkoła w realizacji kształcenia na odległość wykorzystuje przede wszystkim platformę G Suite, portal Librus, platformę epodręczniki.pl.

          Nauczyciele mogą korzystać także z innych form komunikacji z uczniami odpowiednich do nauczania na odległość.

          Wykorzystanie platformy internetowej G Suite dedykowane jest przede wszystkim  uczniom klas IV-VIII oraz zależnie od mobilności technologicznej i współpracy w tym zakresie między nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej a rodzicami uczniów – także w oddziałach I-III. (Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej mają obowiązek poinformowania rodziców o przesyłanych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu).

          3.      Organizacja obowiązkowych  zajęć edukacyjnych

          Zajęcia on-line poszczególnych oddziałów odbywają się według dotychczasowego planu lekcji.

          Nauczyciel uwzględniając na prowadzonej jednostce lekcyjnej on-line zaplanowany przez siebie temat (obejmujący zakres programu nauczania) dostosowuje podział czasu pracy z uczniami do ich potrzeb psychofizycznych z uwzględnieniem zasad bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń wykorzystywanych w komunikacji elektronicznej (15-20 minut pracy ucznia z komputerem w dowolnej fazie lekcji).

          Nauczyciel  na prowadzonej jednostce lekcyjnej on-line wyjaśnia uczniom treści programowe z wykorzystaniem dostępnych na platformie G Suite form przekazu - na żywo lub materiałów przygotowanych przed rozpoczęciem zajęć.

          Nauczyciel  na prowadzonej jednostce lekcyjnej on-line przeznacza część czasu pracy na bieżącą konsultację on-line z uczniami.

          Nauczyciel może przesłać uczniom opracowany przez siebie materiał on-line przed rozpoczęciem zajęć. W przesłanym materiale nauczyciel zależnie od potrzeb uwzględnia następujące treści:  temat zajęć, notatka do zeszytu dla uczniów, forma przekazu treści dedykowanych uczniom (np. prezentacja, dokument, quiz, link do filmiku wyjaśniającego dane pojęcie oraz zadania do wykonania z podręcznika, ćwiczeń lub dedykowanych stron internetowych).  Nauczyciel ustala czas na wykonanie i odesłanie drogą on-line przez uczniów  zleconych prac domowych.

          4.      Organizacja zajęć dodatkowych i zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej

          Nauczyciele, którzy w ramach pensum  prowadzą zajęcia w świetlicy, pozostają w gotowości zgodnie z planem zajęć świetlicowych. W tym czasie wspierają działania  wychowawców kontaktując się z uczniami, którzy potrzebują szczególnego wsparcia.

          Nauczyciele prowadzą w ramach kształcenia na odległość zajęcia dodatkowe  (rozszerzające, z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej: logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne, wsparcie ucznia powracającego z zagranicy) zgodnie z planem lekcji.

          Nauczyciele wspomagający proces kształcenia w klasach integracyjnych kontaktują się on-line z rodzicami uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Udzielająwsparcia związanego ze zgłaszanymi przez rodziców problemami. W miarę możliwości kontaktują się z uczniami.

          Szkolni pedagodzy i psycholog szkolny pełnią dyżur dla uczniów i rodziców on-line w dotychczas ustalonych godzinach oraz koordynują działania nauczycieli i wychowawców. Wspierają uczniów i rodziców.

           

          5.      Dokumentowanie kształcenia na odległość i pracy zdalnej

          Nauczyciele dokumentują prowadzone zajęcia edukacyjne na portalu Librus- interfejs lekcyjny. Odnotowują tematy zajęć, realizowane treści, natomiast nie wpisują obecności
          uczniów na zajęciach prowadzonych zdalnie.

          Zajęcia dodatkowe  (rozszerzające, z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej: logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne, wsparcie ucznia powracającego z zagranicy) nauczyciele dokumentują w dziennikach zajęć dodatkowych, odnotowując obecność uczniów.

          Szkolni pedagodzy i psycholog szkolny dokumentują pracę zdalną w dzienniku pedagoga.

          Nauczyciele wspierający i nauczyciele świetlicy - w module dodatkowe godziny nauczycieli.
           

           

          6.      Ocenianie uczniów

          Nauczyciele oceniają uczniów wg zasad Wewnątrzszkolnego Oceniania. Oceny wpisują do dziennika elektronicznego. Oceniając pracę zdalną uczniów biorą pod uwagę, oprócz wartości merytorycznej,  także ich postawy – pilność i terminowość, jakość prac domowych, zaangażowanie i samodzielność, zdalną pomoc kolegom w nauce.

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte
      • 068 3413122 518 818 974
      • ul. Reymonta 6 66-235 Torzym Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych