Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą gazetkę
Wszystkie klasy naszego gimnazjum zostały zobowiązane do przygotowania gazetek tematycznych poświęconych patronowi szkoły – księdzu Janowi Twardowskiemu.
Jury w składzie: pani L. Jaraczewska, pani M. Dąbrowska oraz pan dyrektor M. Chudziński oceniło ich treść, pomysł, estetykę oraz różnorodność materiałów, z których zostały wykonane.
„Praojcom na chwałę, braciom na otuchę” uroczystości rocznicowe w Torzymiu związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości
W naszym narodowym kalendarzu 11 listopada kieruje uczucia w stronę Narodowego Święta Niepodległości - wielkiego święta naszych ojców i dziadów. Dotyka w duszy polskiej najczulszych strun.
11 listopada to symboliczny dzień. Po 123 latach niewoli, rozbiorów, obcego panowania, wykreślona z mapy Europy Polska, odrodziła się w 1918 roku.
„Przy zapomnianym grobie”
Listopad jest miesiącem, kiedy wspominamy naszych bliskich zmarłych. To chwila zadumy nad przemijającym ziemskim życiem. By godnie przeżyć Święto Zmarłych, już w październiku zabiegamy, by groby naszych najbliższych były zadbane i rozświetlone blaskiem płonącej lampki. Tradycja stawiania zniczy na grobach wywodzi się z dawnego, pogańskiego zwyczaju rozpalania ognisk na mogiłach. Wierzono bowiem, że ogrzeją one błąkające się po ziemi dusze. Na torzymskim cmentarzu są, niestety, groby zapomniane, przykryte stertą, mieniących się w jesiennym słońcu, liści. Nikt też na nich nie zapala symbolicznego światełka… Dlatego młodzież gimnazjum w dniu 28 października 2015r. pod opieką nauczycielek historii – p. Joanny Pawlak-Kopeć i p. Danuty Czapnik, odwiedziła groby zapomnianych. Posprzątano je i zapalono znicze. W przedsięwzięciu uczestniczyła również p. Agata Oleszczuk- przedstawiciel Zakładu G
Wycieczka uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na Cmentarz żydowski oraz Cmentarz Komunalny w Torzymiu
Zbliżający się miesiąc listopad to czas pamięci i zadumy o Tych, co odeszli. Udajemy się wówczas na cmentarze, aby w chwili ciszy przywołać wspomnienia naszych bliskich, znajomych, których nie ma już wśród nas.
Od kilkunastu lat w ramach działalności koła historycznego
w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu sprawujemy opiekę nad zdewastowanymi grobami na opuszczonym Kirkucie żydowskim. Odwiedzamy również groby ludzi zasłużonych dla historii naszej lokalnej Ojczyzny, którzy spoczywają na Cmentarzu Komunalnym w Torzymiu. Należą do nich między innymi: Pan Walenty Szymaniak, który w czasie II wojny światowej był więźniem obozu Auschwitz-Birkenau oraz Pani Maria Syrocińska, niestrudzona organizatorka oświaty w naszej miejscowości po zakończeniu II wojny światowej.
Dzień Edukacji Narodowej „Niech się święci Dzień Nauczyciela”
14 października w całej Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, zwany również Dniem Nauczyciela. Upamiętnia on powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej, jak również pokazuje, jak ważni są nauczyciele i inni pracownicy oświaty oraz ich ciężka praca na rzecz edukacji. Dla samego nauczyciela dzień ten ma również szczególne znaczenie. Jest on zapewnieniem, że jego praca nie idzie na marne, a jego wysiłki są zauważane. Jest więc zachętą do dalszych starań.
„I śmiech niekiedy może być nauką”
Po lekturze bajki Ignacego Krasickiego „Ptaszki w klatce” u naszej polonistki, pani Ludmiły Jaraczewskiej-Domagalskiej zrodził się genialny pomysł nagrania iPhone’m krótkiego filmiku, a właściwie trailera (dla niewtajemniczonych to zwiastun).
Jego scenariusz rodził się spontanicznie na planie filmowym.Reżyserem i operatorem był Wojtek Majewski (pomagali mu:
Mariusz Maciejewski oraz Paula Willimberg).Występowali dwaj aktorzy- amatorzy: Janek Abramowicz i Kuba Pater.
Za rekwizyty posłużyły: mała klatka z kartonu (wykonana przez Igę Żeleźniak i Olę Zahoreńko) i dwie gadające papużki (zabawki!).
Komicznie i nieporadnie próbowaliśmy w jak najzabawniejszy sposób przedstawić oświeceniową bajkę. Realizacja projektu trwała tydzień! Po ciężkich zmaganiach z nagraniem i po ostatecznym werdykcie nauczycielki, film został umieszczony w internecie. Z każdym dniem rosła ilość
OBÓZ INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH
1 września, po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2015/2016, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wyjechali na obóz integracyjny. Tak jak w kilku ostatnich latach, odbywał się on w Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu.
Podstawowym celem pracy wychowawców podczas wyjazdu była integracja uczniów pochodzących z różnych środowisk oraz zainicjowanie realizacji programu „Przeciwko uzależnieniom”. Dzięki możliwości dłuższego, wspólnego pobytu i zajęciom, które odbywały się podczas obozu, nauczyciele starali się zmniejszyć stres towarzyszący młodym ludziom w związku z rozpoczęciem nauki w nowej szkole, wśród nowych koleżanek i kolegów oraz nowych nauczycieli.
Masz problem? Daj sobie pomóc. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy telefonicznej i online dla uczniów, rodziców i nauczycieli!
116 111
– pod tym numerem anonimowo i bezpłatnie każdy młody człowiek może uzyskać pomoc i wsparcie. Eksperci pomagają też rodzicom i nauczycielom pod numerem 800 100 100.
W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”, na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej, Fundacja Dzieci Niczyje realizuje zadanie publiczne pn. „Prowadzenie przez specjalistów ogólnopolskiej infolinii interwencyjno-informacyjnej dla uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich rodziców, nauczycieli oraz innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”.
Wyniki Szkolnego Konkursu Geograficznego
Konkurs zorganizowany został z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie geografią, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętności twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.
W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Poznajmy Ziemię”. Obejmował zagadnienia związane ze środowiskiem przyrodniczym, procesami i zjawiskami w nim zachodzącymi. W rywalizacji wzięło udział 30 uczniów.
Podsumowanie szkolnego programu edukacji recyklingowej
Aby zwiększyć świadomość ekologiczną uczniów, rozwijać wrażliwość ekologiczną
i ekonawyki, od dwóch lat w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny dotyczący zbiórki makulatury i butelek PET.Jest to elementem edukacyjny, który zmierza do wprowadzenia nawyku selektywnego zbier
Mistrz Nauk Matematyczno-Przyrodniczych
20 maja 2015r. już po raz szósty odbył się w naszej szkole konkurs z wiedzy matematyczno- przyrodniczej. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą rozwiązując test składający się z 20 zadań.
W wyniku rywalizacji został wyłoniony Mistrz Nauk Matematyczno- Przyrodniczych Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego, został nim Jakub Mielczarek uczeń klasy 3a
1 CZERWCA 2015 - DZIEŃ DZIECKA
Dzień Dziecka ma swoje prawa… nawet w gimnazjum. To czas powrotu do dzieciństwa i beztroskiej zabawy. W tym roku ten dzień zintegrował wszystkich, którzy lubią taniec i śpiew. Chętni wzięli udział w konkursie karaoke, w którym nagrodą były cukierki – krówki (prym wiedli chłopcy z klas trzecich) oraz w zabawach tanecznych. Dodatkową atrakcję stanowiła wspólnie odtańczona „belgijka” oraz balony wypełnione cukierkami, wypuszczone przez Samorząd Uczniowski.
DYKTANDO GIMNAZJALNE
6 maja 2015 r. odbyło się w naszej szkole, jak co roku, Dyktando Gimnazjalne. Tekst dyktanda nawiązywał do patronów roku 2015 – św. Jana Pawła II i Jana Długosza.
Celem dyktanda było zgłębienie zasad pisowni w języku polskim oraz szerzenie szacunku do języka polskiego poprzez podnoszenie poziomu ortografii wśród młodzieży.
KOMUNIKAT DLA KLAS III
KOMUNIKAT DLA KLAS III
Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w sprawie odbioru kart zdrowia.
Karty zdrowia ucznia będą wydawane w klasach przez pielęgniarkę szkolną Panią Irenę Maksymczak w dniach 15 -19. 06.2015. Karta jest bardzo ważnym dokumentem, świadczącym o rozwoju ucznia w okresie nauki szkolnej.
GIMNAZJUM TORZYM ZAJĘŁO DWA II MIEJSCA W POWIATOWYCH SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W SULĘCINIE
W poniedziałek 13 kwietnia gimnazjaliści i gimnazjalistki z Torzymia uczestniczyli w Sulęcinie na Winnej Górze w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Trasa liczyła ok. 800m i przebiegała wokół stadionu i w lesie przy stadionie. W biegu dziewcząt Nasze gimnazjum reprezentowały: Katarzyna Mularska (kapitan) klasa 3A, Martyna Zwolińska (klasa 1 sportowa), Natalia Wożniak (klasa 3A), Paulina Łukacz (klasa 1 sportowa), Weronika Młyńczak (klasa 1A), Wiktoria Codogni (klasa 2C), Zuzanna Osiadacz (klasa 1A), Nikola Pelczarska (klasa 3D), Iga Żeleźniak (klasa 1B), Monika Reniec (klasa 2B) oraz Magda Zając i Wiktoria Jurgiewicz (rezerwowe). Dziewczyny biegły bardzo ambitnie ale uległy gimnazjalistkom z Sulęcina i zajęły ostatecznie II miejsce w powiecie. Gratulujemy !!!
GIMNAZJUM TORZYM AWANSOWAŁO DO PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT
W poniedziałek 7 maja w Zespole Szkół w Krzeszycach odbył się Turniej Powiatowy w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych Powiatu Sulęcińskiego. Gimnazjum Torzym reprezentowały: Katarzyna Mularska (kapitan) oraz Martyna Zwolińska, Oliwia Deka, Wiktoria Codogni, Weronika Zawisza, Dagmara Patelska, Karolina Pietruszewska, Iga Żeleźniak, Natalia Maksimowicz, Emilia Woźniak, Małgorzata Sawiak. Gimnazjalistki z Torzymia pragną podziękować Dyrekcji Gimnazjum w Sulęcinie za udostępnienie darmowego transportu na i z zawodów w Krzeszycach J. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.30 i trwały do godz. 12.00. Dziewczyny profesjonalnie podeszły do gry i uwag trenera, zostawiły na boisku dużo zdrowia i potu. Ich gra, współpraca i wywiązywanie się z taktycznie nakreślonego planu zaowocowało zajęciem II miejsca w powiecie, czym zapewniły sobie awans do półfinału wojewódzkiego. Na szczególne wyróznien
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych