WYNIKI KONKURSÓW Z ZAKRESU JĘZYKA POLSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2013/2014
W roku szkolny 2013/2014 uczniowie Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego brali udział w licznych konkursach przedmiotowych, tematycznych i artystycznych związanych z językiem polskim. W wielu z nich otrzymali wyróżnienia lub zwycięskie lokaty.
Na Konkursie Języka Polskiego w Słubicach (etap rejonowy) nasze gimnazjum reprezentowali: Aleksandra Świdurska (II D), Hubert Nowacki (III C), Laura Żeleźniak (III E), Katarzyna Moręgiel (III E). AleksandraŚwidurska (II D) uzyskała wymaganą liczbę punktów, by przejść do etapu wojewódzkiego. Po pierwszej części- pisemnej, Ola znalazła się wśróduczestników drugiej części- ustnej i uzyskała tytuł finalisty Konkursu Języka Polskiego.
Wycieczka gimnazjalistów do Poznania
Dnia 29 maja br. udaliśmy się na wycieczkę do Poznania.
W wyprawie wzięli udział uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich
Gimnazjum im ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu. Opiekunkami były Panie: Danuta Czapnik, Ludmiła Jaraczewska- Domagalska, Joanna Pawlak-Kopeć, nauczycielki torzymskiego gimnazjum.
Młodzi ekolodzy zwycięzcami konkursów.
1. Uczniowie klas I reprezentowali szkołę w III etapie konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Drużyna w składzie: Michał Barciński, Elżbieta Kopeć, Krzysztof Krajewski , Olga Miakisz zdobyli I miejsce i reprezentowali szkołę w Wojewódzkim Konkursie ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” w Pszczewie. Drużyna zdobyła V miejsce w województwie lubuskim wykazując się ogromną wiedzą z zakresu ochrony przyrody, geografii i rozpoznawania 200 gatunków roślin i zwierząt chronionych. Wielkie brawa, bo rywalizowali z uczniami klas II i III.
Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu
„WITAJ MAJOWA ROCZNICO”
Święta Narodowego Trzeciego Maja w Gimnazjum
im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu
Dzień 3 maja jest jednym z dwóch świąt narodowych Polski. Jest to wydarzenie bardzo ważne dla każdego Polaka i obok Święta Niepodległości, obchodzonego 11 listopada przypomina o tożsamości i odrębności narodowej Polaków. Konstytucja 3 maja z 1791r. była ważnym dokumentem, ponieważ wprowadzała postępowe reformy. Istniała nagląca potrzeba uzdrowienia Polski, wyciągnięcia jej z anarchii i uczynienia rządną. Twórcy Konstytucji, tacy jak: Stanisław Małachowski, Ignacy i Stanisław Potoccy, Jan Dekert, Hugo Kołłątaj, Józef Wybicki, Stanisław Staszic, Król Stanisław August Poniatowski - byli patriotami i chcieli, by Polska stała się państwem silnym i niezależnym.
GIMNAZJUM TORZYM ZAJĘŁO X MIEJCE W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH CHŁOPCÓW
12 kwietnia (w sobotę) 2014 roku gimnazjaliści z Torzymia uczestniczyli w Nowej Soli w finale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 1000m. Trasa przebiegała wokół „Kociego Stawu” obok „Parku Krasnala”. Bieg chłopców rozpoczął się o godz. 12.50. W skład drużyny weszli: Krystian Łapa, Paweł Mizak, Bartek Straszkiewicz, Rałaf Rydzyński, Mateusz Pęczkowski, Mateusz Bączyk, Michał Świdowicz, Maciej Bogdanowicz, Michał Zahoreńko, Paweł Dauksza oraz Dawid Chwalik (rezerwa). Drużyna z Torzymia z czasem 36 min. 18 sek. zajęła 10 miejsce spośród wszystkich gimnazjów województwa lubuskiego. Warto dodać, że na wcześniejszym etapie (na szczeblu powiatowym) gimnazjaliści z Torzymia zostali mistrzami powiatu sulęcińskiego w składzie podobnym jak wyżej, za wyjątkiem Pawła Daukszy (wcześniej Tomasz Borkowski) i Michała Zahoreńko (wcześniej Dawid Chawlik).
GIMNAZJUM TORZYM ZAJĘŁO VII MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW W BRÓJCACH
Gimnazjum Torzym w czarnych koszulkach (druga drużyna od prawej strony)
28 marca 2014 gimnazjaliści z Torzymia uczestniczyli w półfinale wojewódzkim w unihokeju, który odbył się na hali sportowej w Brójcach. Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Borkowski, Kamil Borowski, Maciej Czerniak, Patryk Jasielski, Paweł Mizak, Hubert Nowacki, Paweł Rychlik i Michał Świdowicz. Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki. Gimnazjaliści z Torzymia oraz gimnazjaliści z Brójec, społecznego gimnazjum z Gorzowa i ze Szczańca trafili do grupy B. Turniej rozpoczął się o godz. 9.30 i trwał do późnego popołudnia. Ostatecznie uczniowie z Torzymia po pełniej walki, mądrej taktycznie grze zajęli 7 miejsce. Gratulujemy !!!
GIMNAZJUM TORZYM ZAJĘŁO X MIEJSCE W FINALE LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH DRUŻYNOWYCH
Dnia 19 marca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie odbył się finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w szachach drużynowych w kategorii Gimnazja. W turnieju wzięło udział 16 drużyn (67 zawodników – finalistów z województwa lubuskiego), w tym 22 zawodniczki. Tempo gry ustalone było na P’15 min. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim – 7 rund. Arbitrem zawodów był sędzia Arkadiusz Wiśniewski. Gimnazjum Torzym reprezentowali: Mateusz Weideman (szachownica nr 1), Tomasz Borkowski (szachownica nr 2), Kamil Borowski (szachownica nr 3) oraz Laura Żeleźniak (szachownica nr 4). W pierwszej rundzie Gimnazjum Torzym spotkało się z Gimnazjum z Sulechowa i mecz zakończył się wynikiem 0:4. W drugiej rundzie Gimnazjum Torzym wygrało z gimnazjalistami z Zespołu Edukacyjnego z Trzciela 3:1. W trzeciej rundzie Gimnazjum Torzym zremisowało z Gimnazjum nr 1 z Lubska 2:2. W czwartej rund
Dzień Samorządności
Pierwszy Dzień Wiosny obchodzimy w naszej szkole jako Dzień Samorządności. W tym roku odbył się pod hasłem "Karton Network". Uczniowie poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach, miedzy innymi:
w sztafecie kartonowej, biegu w pudłach na nogach, czy też w rzucie pudłem do pudła. Drużyny klasowe walczyły o paczkę cukierków oraz ryzę papieru ksero. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, a wytypowani przedstawiciele klas mogli liczyć na doping publiczności.
Lubuski Konkurs Recytatorski Pro Arte
Dn. 19.03.2014r. w Sulęcinie odbył się powiatowy etap konkursu recytatorskiego Pro Arte. Naszą szkołę rezprezentowali: Michał Barciński, Dominika Dyjak, Roksana Pochrząszcz, Pola Sitek oraz Natalia Sadurska, która otrzymała nominację do etapu wojewódzkiego.
Gimnazjum Torzym zajęło V miejsce w półfinale wojewódzkim w tenisie stołowym w Ściechowie
28 lutego (w piątek) 2014 r. reprezentanci Naszego gimnazjum – Mateusz Andruszkiewicz i Przemyław Obliński (mistrzowie powiatu w tenisie stołowym chłopców) pojechali na półfinał wojewódzki w tenisie stołowym do Ściechowa. Zawody rozpoczęły się o godz. 10-ej. Do udziału w zawodach uprawnieni byli mistrzowie i wicemistrzowie powiatów: miasta Gorzowa Wielkopolskiego, gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego, słubickiego, międzyrzeckiego oraz powiatu świebodzińskiego. Turniej rozegrany został systemem pucharowym do dwóch przegranych.
Obiady w stołówce gimnazjalnej
Poniżej znajduje sie link do plików:
- Regulamin funkcjonowania stołówki i odpłatności za posiłki w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu
- Karta zgłoszenia na obiady w stołówce gimnazjalnej:
,,UWIERZ W ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!”
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ
I GMINNEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI
DZIECI I MŁODZIEŻY
,,UWIERZ W ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!”
Skład Komisji Konkursowej oceniającej prace we wszystkich kategoriach:
1. Danuta Przybysz (artysta plastyk, nauczyciel plastyki w Gorzowie Wlkp., metodyk plastyki) – Przewodnicząca Komisji
"Podróżą każda miłość jest..." - Wieczór Poezji Jonasza Kofty
Już po raz siódmy miłośnicy poezji mogli wziąć udział w Wieczorze Poezji organizowanym w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu.
Tym razem młodzież zaprezentowała teksty Jonasza Kofty, niezapomnianego poety, autora tekstów piosenek, dramatopisarza, aktora i piosenkarza, wybitnej postaci polskiej sceny poetyckiej i kabaretowej.
PROFILAKTYCZNY CZERWONY KAPTUREK
Dnia 21 listopada odbyło się w Sulęcinie uroczyste zakończenie happeningu profilaktycznego przygotowanego przez Stowarzyszenie AlternaTYw@.
Projekt promował życie wolne od uzależnień.
Na scenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się przedstawiciele szkół powiatu sulęcińskiego i słubickiego.
,,CHLEB POLSKI”
Obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
w Torzymiu
Listopad to szczególny miesiąc w dziejach naszego narodu. Swą wyjątkowość zawdzięcza dacie 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska po ponad wiekowej niewoli uzyskała niepodległość. Choć nie znano jeszcze wówczas granic Nowej Rzeczypospolitej, istniał duch narodu, którego zaborcy nie byli w stanie zniszczyć.
Spotkanie z biskupem
Dnia 18.11 w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie z Biskupem. Jego ekscelencja został powitany przez przedstawicieli naszej szkoły. Po tym przyszedł czas na część artystyczną, przygotowaną przez Panią Ludmiłę Jaraczewską-Domagalską. Wzięły w niej udział uczennice klas trzecich- Roksana, Kornelia, Kasia i Natalia. Recytowały wiersze ks. Jana Twardowskiego- patrona gimnazjum. Następnie głos zabrał nasz gość, kierując do uczniów i nauczycieli kilka słów. Warto wspomnieć, że Biskup pochwalił zachowanie młodzieży.
Senator Helena Hatka w gimnazjum
6 listopada 2013r. gościła w naszej szkole pani senator Helena Hatka. Przedstawiciele klas drugich i trzecich mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez osobę reprezentującą władzę ustawodawczą w Polsce. Lekcja poświęcona była wyższej izbie parlamentu. Uczniowie szczegółowo zapoznali się ze specyfiką i strukturą funkcjonowania Senatu. Pani senator w barwny sposób odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów. Na koniec pozostawiła szkole pamiątkę – piękny album z krajobrazami naszego regionu wraz z dedykacją. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka lekcja WOS-u…
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych