MOJA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA
Dnia 05 grudnia obyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „MOJA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”. Jury wytypowało zwycięskich oraz wyróżnionych uczniów w następujących kategoriach:
- Klasy I: Emilia Zarychta, Oliwier Kiniorski. Wyróżnienie: Wanda Nowaczyk, Hanna Junak.
- Klasy II: Weronika Grunwald, Wiktor Junak. Wyróżnienie: Pola Mąka, Aleksandra Strzelczyk.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, upamiętniający uchwalenie Konwencji o Prawach Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1989 roku. Konwencja ta jest jednym z najważniejszych dokumentów międzynarodowych, zapewniającym dzieciom prawa do godności, opieki, równości, edukacji, opieki zdrowotnej i udziału w życiu społecznym.
Dyskoteka andrzejkowa
29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas 4-8 dyskotekę andrzejkową.
Dzień Pluszowego Misia
24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Oto jak przygotowali się nasi uczniowie:
21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości
Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, empatię, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Idea tego dnia polega na promowaniu życzliwości i zachęcaniu do czynienia dobrych uczynków, mówienia miłych słów, korzystania z serdecznych pozdrowień. Tak niewiele potrzeba, by dzień stał się lepszy.
„ Rodzic ma moc! Uzależnienia XXI wieku”
Rozwój dzieci to bardzo złożony proces. Skuteczne, efektywne i satysfakcjonujące wychowanie ich jest zadaniem nie tylko szkoły, ale przede wszystkim rodziny. Tylko wspólne i jednakowe oddziaływania – domu i szkoły - mogą przynieść sukces zarówno dydaktyczny i wychowawczy.
Takie przesłanie towarzyszyło spotkaniu ogólnemu rodziców z psychologiem, psychoterapeutą z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce panem Mariuszem Pawlukiewiczem, które odbyło się 16 listopada w auli naszej szkoły. Jego celem było zapoznanie przybyłych z zagrożeniami współczesnego świata, z którymi mogą spotkać się nasze dzieci. Udzielił istotnych informacji na temat uzależnień.
Kraina Eksperymentów- "Dlaczego liście zmieniają kolory?"
Dnia 20 listopada klasy drugie po raz kolejny uczestniczyły w zajeciach prowadzonych przez Karainę Eksperymentów. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli sie dlaczego jesienne liście zmieniają kolory.
8
Muzyczne opowieści - Legenda o Liczyrzepie
Dnia 15 listopada uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w pierwszym koncercie muzycznym z cyklu "W Krainie Pani Muzyki" organizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe pt. " Muzyczne Opowieści - Legenda o Liczyrzepie". Instrumenty dęte blaszane przeniosły uczniów w świat, w którym żyła księżniczka Emma.
4
„To jest Polska” – uroczystości rocznicowe związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w Torzymiu
W historii naszego kraju jest wiele ważnych dat, o których przypominają nam pożółkłe już karty z kalendarza. Pamiętamy między innymi o 15 lipca 1410 roku, kiedy to wojska polsko-litewskie kładły na kolana potęgę krzyżacką, czy 12 września 1683 roku, gdy król Jan III Sobieski zwyciężał Turków pod Wiedniem, albo 3 maja 1791 roku, kiedy uchwalono słynną Konstytucję 3 maja. Dat, które są znaczące dla naszej tożsamości wymienić można dużo więcej. Jednak nie ich znajomość dziś chcemy rozważać. Chcielibyśmy natomiast zatrzymać się przez chwilę przy dacie 11 listopada 1918 roku, gdy Polska po 123 latach odzyskała wolność.
Lekcja na żywo
We wtorek, 07 listopada uczniowie klasy 1a i 1b wzięli udział w lekcji na żywo pt. „Jak Polska…” prowadzonej przez panią Sabinę Piłat. Pierwszoklasiści podczas spotkania tworzyli mapy myśli, na których umieszczali symbole związane z naszym krajem.
8
Światowy Dzień Kanapki
W 2023 roku Dzień Kanapki przypada na 3 listopada (piątek)
Chleb, masło, wędlina, ser, ogórek, pomidor... A może jeszcze majonez? Czy jest wśród nas jedna osoba, która nie jadła takiej kanapki? 3 listopada obchodzimy święto tego genialnego pomysłu na śniadanie, ale nie tylko.
Kanapki na każdą okazję
Scenki dramowe na lekcji historii w szkole podstawowej w Torzymiu
26 i 27 października 2023 roku na lekcjach historii w klasie V A w szkole podstawowej w Torzymiu realizowano tematykę poświęconą wierzeniom starożytnych Greków. Zaprezentowano wówczas scenki, w ramach innowacji pedagogicznej – Scenki dramowe na lekcji historii. Ukazane zostały wybrane przez uczniów mity na forum klasowym. Przedstawione mity to: „Mit o Demeter i Korze” oraz „Mit o Heliosie i Faetonie”. Metoda dramy pozwala bardziej angażować się uczniom w proces edukacyjny. Prezentacja poszczególnych scen podkreślona została przez niektóre grupy: strojami i rekwizytami.
Światowy Dzień Spódnicy
30 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Spódnicy. Nasza szkoła także włączyła się do tego święta. Dziękujemy wszystkim, którzy podczas DNIA SPÓDNICY ubrali się stosownie do okazji.
3
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII :)
Kampania "Bezpieczny przejazd"
W dniach 26 i 27 października uczniowie klas pierwszych i drugich wybrali się pociągiem do Rzepina, gdzie uczestniczyli w kampanii "Bezpieczny przejazd".
Uczniowie w ramach kampanii dowiedzieli się jak zachowywać się przy przejazdach i przejściach kolejowych, o tym, że na każdej rogatce jest żółta naklejka, której numer podajemy w razie wypadku dzwoniąc na numer 112. Zobaczyli na czym polega praca dyspozytora, mogli samodzielnie opuszczać rogatki. Mieli możliwość spotkania się ze Strażnikami Ochrony Kolei, dowiedzieli się na czym polega ich praca. Specjalnie dla nas została wykonana jazda testowa pociągiem, w której uczestniczyliśmy. Każdy uczestnik otrzymał niespodziankę - zeszyt edukacyjny "PODRÓŻUJ Z AMBASADORKA BEZPIECZEŃSTWA".
Kraina Eksperymentów
Dnia 23 października uczniowie klas drugich rozpoczęli comiesięczne spotkania z Krainą Eksperymentów.
Pierwsze spotkanie pt." Akcja - reakcja". Uczniowie dowiedzieli jak nazywają się fachowo sprzęty potrzebne do doświadczeń. Poprzez zabawę, nauczyli się czym jest tlen, dwutlenek węgla oraz w jakim stanie skupienia może być woda. Zajęcia przyniosły wiele uśmiechu, radości oraz odrobinę zdziwienia. Były super spędzonym czasem.
Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych
19.10.2023r. uczennice naszej szkoły w składzie: Nikola Drewa, Pola Młyńczyk, Sara Szczerbak, Yelizaveta Rohova, Amelia Pankowska, Ewa Wdowiak, Sofiia Koval i Kornelia Kobylnik uczestniczyły w Babimoście w Finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Nasza szkolna drużyna zajęła VI miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych