• Walentynki

• 14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.
            Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Ze względu na ferie zimowe, to właśnie dzisiaj w naszej szkole korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy, a następnie kartki z życzeniami zostały doręczone do adresatów.

Funkcje walentynkowych listonoszy pełnili:
            Wiktoria Woźniak, Emilia Szpilarska, Jakub Marzęta.

• „Wszelkie diety dziś na boku, Tłusty Czwartek jest raz w roku”

• Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów naszej szkoły: Stoisko – TŁUSTY CZWARTEK.  Ten dzień minął nam na słodko z pysznymi pączkami, babeczkami, rogalikami i ciastem.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i współpracę . W szczególny sposób chcielibyśmy podziękować Piekarni Gama w Torzymiu za wsparcie naszej szkolnej inicjatywy.

• Dni bezpiecznego Internetu- konkurs dla klas 4-8

• W ramach obchodów, w naszej szkole, dni bezpiecznego Internetu, w dniach od 4-tego do 8-go marca, odbędzie się konkurs. Będzie on miał formę testu, który wszyscy uczniowie naszej szkoły rozwiązywać będą w ramach zajęć informatyki.

Uczniowie klas 4 – 8 , na lekcji informatyki otrzymają udostępniony test online.

Z zagadnieniami dotyczącym bezpieczeństwa w Internecie, które znajdą się na teście, będzie można się zapoznać, korzystając z prezentacji multimedialnej, do której link zostanie umieszczony na stronie internetowej naszej szkoły.  Prezentacja zostanie wykonana przez uczennicę naszej szkoły, Antoninę Kuroś, w ramach realizacji Programu Stypendialnego- Lubuskie Talenty.

Przed salą informatyczną wywieszone są również plakaty na temat bezpiecznego korzystania z Internetu  oraz Netykiety wykonane przez klasę 7a.

Wszystkich chętnych, chcących dobrze przygotować się do testu i zwiększyć swoje szanse na wygraną, odsyłamy do strony internetowej szkoły i prezentacji, która pojawi się tam 12 lutego.

Zespół do spraw wykorzystania TIK

• #LaboratoriaPrzyszłości

• Sudoku w kolorze? Tak też można !

Na zajęciach rozwijających z matematyki w klasie piątej uczniowie poznawali tajniki Sudoku.

Wykorzystaliśmy do tego "Korboklocki" zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszlosci . Cztery kolory zębatek, plansza do ich umieszczania i zgodnie z zasadami kolory nie mogą się powtórzyć w żadnej linii, ani poziomej, ani w pionowej, ani w pojedynczym kwadracie.

To wcale nie takie proste...

Korbo klocki jak zawsze, chętnie wykorzystywane na zajęciach rozwijających kreatywność. Konstruowanie to mega ciekawa zabawa połączona z nauką.

Podstawy robotyki i programowanie z zestawami #LaboratoriaPrzyszłości to wspaniała zabawa. Nie ma nudy!!!

• Chłopcy Mistrzami powiatu w LOM w koszykówce 3x3!!!

• 6-go lutego w Sulęcinie drużyna chłopców klasy ósmej rywalizowała w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Powiatowym Turnieju Koszykówki 3 x3.

Rozgrywki zakończyły się wygraną wszystkich spotkań przez nasz zespół i tym samym zdobyciem I miejsca, co oznacza awans do zawodów rejonowych.

Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 8 a:

1. Kacper Majchrzak

2. Igor Gibaszak

3. Piotr Gronowski

4. Hubert Mielczarek

5. Kamil Dąbrowski

Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

• Kraina Eksperymentów- "Wulkan"

• Dnia 29 stycznia uczniowie klas drugich uczestniczyli w kolejnych zajęciach prowadzonych przez Krainę Eksperymentów.

Ochotnicy wykonali doświadczenie pokazowe podczas, którego rówieśnicy zobaczyli trzy wulkany:  dymiący, pieniący i dymiąco - pieniący.

Każdy wykonywały eksperyment z wulkanem, który wypuszczał "lawę".

Były to bardzo wybuchowe zajęcia