• Mamy awans do rejonu w koszykówce!!!

• W czwartek 25 stycznia chłopcy klas 7-8 uczestniczyli w rozgrywkach Powiatowego Turnieju Piłki Koszykowej LOM w Sulęcinie. Wykazali się bardzo dobrą grą zespołową, pokonując drużyny przeciwników.

Nasz zespół zajął I miejsce w powiecie i tym samym awansował do etapu rejonowego rozgrywek w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Cieszymy się ogromnie i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Oto skład drużyny:

• Kacper Majchrzak
            • Igor Gibaszak
            • Piotr Gronowski
            • Hubert Mielczarek
            • Kamil Dąbrowski
            • Tomasz Chwaliszewski
            • Filip Niekrasz- Reichert
            • Stanisław Cybulski
            • Mikołaj Karolewski
            • Gracjan Nolberczak
            • Piotr Nowicki

Gratulujemy!!!

• Scenki dramowe na lekcji historii

• 19 lutego 2024 roku na lekcji  historii w klasie V A  w szkole podstawowej

w Torzymiu realizowano tematykę poświęconą pasowaniu na rycerza w społeczeństwie

średniowiecznym. Zaprezentowano wówczas scenki, w ramach innowacji pedagogicznej –

Scenki dramowe na lekcji historii.  Ukazane zostało przez uczniów na forum klasowym pasowanie na

rycerza. Uczniowie wykazali się pomysłowością w zakresie tworzenia nie tylko układanych przez siebie dialogów, ale i tworzenia strojów.

W klasie VI A 24 lutego 2024 roku podczas tematu poświęconego walce o

niepodległość Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej uczniowie zaprezentowali scenkę

ukazującą historię wojny o wolność Stanów Zjednoczonych. W trakcie scenki przedstawiono

dialog prowadzony przez narratorów, żołnierza reprezentującego wojska kolonistów oraz żołnierza

Wielkiej Brytanii.

Joanna Pawlak - Kopeć

• Zakończenie akcji – Ile waży Święty Mikołaj?

• Charytatywna zbiórka monet w naszej szkole dobiegła końca. Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo. Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz pomoc dla dzieci i młodzieży, wychowanków tej fundacji. Wspólne zebraliśmy 282zł

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazałe serce i wsparcie.

• Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej dziewcząt klas 7-8

• 23 stycznia w Sulęcinie drużyna dziewcząt klas 7-8 zmagała się w rozgrywkach w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Powiatowym Turnieju Piłki Koszykowej (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Po zaciętej walce, zakończonej dogrywką nasz zespół zajął ostatecznie III miejsce w powiecie.

Oto skład naszej drużyny:

Pola Młyńczyk

Nikola Drewa

Antonina Kuroś

Sara Szczerbak

Sofia Koval

Oliwia Lach

Amelia Twardowska

Amelia Pankowska

Maja Jarecka

Yelizaveta Rohova

Zuzanna Pabian

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sulkcesów!

• Powiatowy Turniej Koszykówki chłopców klas 5-6

• W czwartek 18 stycznia 2024 r. drużyna chłopców klas 5-6 uczestniczyła w rozgrywkach w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Powiatowym Turnieju Piłki Koszykowej (Igrzyska Dzieci). Nasz zespół uplasował się na III miejscu w powiecie.

Oto skład drużyny:

- Leon Pawicz

- Jakub Socha

- Tobiasz Jagiełło

- Mikołaj Kiaszewicz

- Mikołaj Niekrasz- Reichert

- Dominik Łysakowski

- Antoni Sawiński

- Franciszek Charłam

- Gracjan Hipp

- Cezary Różak

- Wojciech Graczyk

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Międzynarodowy Konkurs Informatyczny

• Konkurs Bóbr https://www.bobr.edu.pl/ to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Zadania związane są z analizą i rozwiązaniem różnych sytuacji problemowych, które często są związane z innymi przedmiotami nauczania, takimi jak: język ojczysty, języki obce, geografia, historia, sztuka, technika, czy informatyka.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło dziewięcioro uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali Ewa Wdowiak z klasy 7a i Antonii Sawiński z 6a. Brawo!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

• „A co by było, gdyby...” - WYCIECZKA DO KINA W ŚWIEBODZINIE

• 10 stycznia 2024r. uczniowie klas czwartych i siódmych z naszej szkoły mogli przekonać się, czy spodoba im się uwspółcześniona wersja „Akademii pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego.

Wszyscy wiedzieli, że adaptacja filmowa będzie różniła się od powieści Jana Brzechwy i od pierwszej ekranizacji filmowej, każdy pozostał jednak ciekawy sposobu realizacji nowego projektu. Po projekcji okazało się, że młodym widzom spodobały się efekty specjalne, piękna muzyka i wprowadzenie dziewczynki jako głównej bohaterki. Akademia stała się miejscem, gdzie mogą uczyć się dzieci z całego świata, bez względu na płeć i kolor skóry. Mało satysfakcjonujące okazało się dla młodych krytyków samo zakończenie, które pozostało otwarte, ale nic straconego, ponieważ zapowiedziano kontynuację, w której zapewne dowiemy się o dalszych losach bohaterów.

Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie biorą udział w organizowanych wyjazdach i w dyskusjach po projekcji filmu. Warto dostrzegać różnice między powieściami a ich ekranizacjami, ponieważ te drugie zwykle dalece różnią się od książkowego pierwowzoru. Życzymy ciekawych rozważań dotyczących filmu i zapraszamy do udziału w kolejnych wyjazdach.

Beata Konieczna

Paulina Warwas