• Światowy Dzień Spódnicy

          • 30 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Spódnicy. Nasza szkoła także włączyła się do tego święta. Dziękujemy wszystkim, którzy podczas DNIA SPÓDNICY ubrali się stosownie do okazji.

          • Kampania "Bezpieczny przejazd"

          • W dniach 26 i 27 października uczniowie klas pierwszych i drugich wybrali się pociągiem do Rzepina, gdzie uczestniczyli w kampanii "Bezpieczny przejazd".

            Uczniowie  w ramach kampanii dowiedzieli się jak zachowywać się przy przejazdach i przejściach kolejowych, o tym, że na każdej rogatce jest żółta naklejka, której numer podajemy w razie wypadku dzwoniąc na numer 112. Zobaczyli na czym polega praca dyspozytora, mogli samodzielnie opuszczać rogatki. Mieli możliwość spotkania się ze Strażnikami Ochrony Kolei, dowiedzieli się na czym polega ich praca. Specjalnie dla nas została wykonana jazda testowa pociągiem, w której uczestniczyliśmy. Każdy uczestnik otrzymał niespodziankę - zeszyt edukacyjny "PODRÓŻUJ Z AMBASADORKA BEZPIECZEŃSTWA". 

            Dla wszystkich uczestników była to bardzo interesujaca lekcja. Niektórzy po raz pierwszy jechali pociągiem.

            #bezpiecznyprzejazd #pociag #kolej #strazochronykolei #edukacja #ŻółtaNaklejkaPLK

            WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII :)

          • Kraina Eksperymentów

          • Dnia 23 października uczniowie klas drugich rozpoczęli comiesięczne spotkania z Krainą Eksperymentów.

            Pierwsze spotkanie pt." Akcja - reakcja". Uczniowie dowiedzieli jak nazywają się fachowo sprzęty potrzebne do doświadczeń. Poprzez zabawę, nauczyli się czym jest tlen, dwutlenek węgla oraz w jakim stanie skupienia może być woda. Zajęcia przyniosły wiele uśmiechu, radości oraz odrobinę zdziwienia. Były super spędzonym czasem.

          • Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

          • 19.10.2023r. uczennice naszej szkoły w składzie: Nikola Drewa, Pola Młyńczyk, Sara Szczerbak, Yelizaveta Rohova, Amelia Pankowska, Ewa Wdowiak, Sofiia Koval i Kornelia Kobylnik uczestniczyły w Babimoście w Finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

            Nasza szkolna drużyna zajęła VI miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

            Gratulujemy...

          • Wycieczka uczniów na Cmentarz Komunalny oraz Kirkut żydowski w Torzymiu

          • ​​​​​​​​​

            „ Przywróćmy Pamięć”  

              Pamięci Tych, którzy odeszli  

             

             

             Jesień. Natura przygasa. Kończy się czas życia i zaczyna czas przemijania. Zbliżający się miesiąc listopad to czas pamięci i zadumy o Tych, co odeszli. Udajemy się wówczas na cmentarze, aby w chwili ciszy przywołać wspomnienia naszych bliskich, znajomych, których nie ma już wśród nas.

                          Od wielu  lat, w ramach realizowanego programu „Przywróćmy Pamięć”, odwiedzamy  groby ludzi zasłużonych dla historii naszej lokalnej Ojczyzny, którzy spoczywają na Cmentarzu Komunalnym w Torzymiu.  Należą do nich między innymi:  Pan Walenty Szymaniak, były więzień obozu Auschwitz-Birkenau  w czasie niemieckiej okupacji, Pani Władysława Karbownik, miejscowa poetka, która w lutym 1940 roku wraz z rodziną została wywieziona w głąb  Związku Radzieckiego oraz Pani Maria Syrocińska, niestrudzona organizatorka  oświaty w naszej miejscowości  po zakończeniu II wojny światowej.     

                           Sprawujemy również opiekę nad zdewastowanymi grobami na opuszczonym Kirkucie  żydowskim. Niestety obraz ukazany na zdjęciach przedstawia przykry widok. Zniszczone macewy, które przyroda powoli przyjmuje do swego jestestwa. Położonym kamieniem na steli nagrobnej zaznaczamy pamięć o naszych braciach z wyznania mojżeszowego.       

                          Możliwe, że wzbudza to pewne wątpliwości, że chrześcijanie modlą się na cmentarzu innego wyznania. Sądzimy jednak, iż najważniejszą sprawą jest dbanie o pamięć każdego człowieka bez względu na jego pochodzenie, czy

             religię. Staramy się być wierni takim wartościom, jak tolerancja i akceptacja drugiego człowieka pomimo jego odmiennego wyznania. Przykład czerpiemy od największego autorytetu naszych czasów, nieżyjącego już niestety Naszego Wielkiego Rodaka – Jana Pawła II.  

                  Niosąc cząstkę ciepła, zrozumienia i tolerancji, staramy się, aby pamięć o pochowanych tam ludziach, nie została zapomniana. 

                           19 października bieżącego  roku udaliśmy się na w/w. cmentarze, aby uporządkować miejsca spoczynku zmarłych, zmówić modlitwę, zapalić znicze i złożyć kwiaty  na grobach Tych, co odeszli. Powspominać.  

                           Cmentarz to miejsce, które zmusza do refleksji. To również miejsce, w którym pokazujemy, jakimi jesteśmy ludźmi. Naszą działalność zaszczepiamy wśród młodego pokolenia,  otwartego na poznawanie przeszłości naszej lokalnej Ojczyzny. Mamy nadzieję, że właściwe wzorce pozostaną żywe wśród młodzieży na długi czas.    

                           Naszą pracę na cmentarzu uwieczniliśmy na zdjęciach.


             

                                                                                                Danuta Czapnik, Joanna Pawlak- Kopeć

                                                                      nauczycielki historii

             

            WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII!!!​​​​

          • Spotkanie autorskie z poetką Angeliką Daukszą

          • „Marzenie jest życzeniem wypowiedzianym przez serce”

             

             

            18 października w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z poetką Angeliką Daukszą, absolwentką Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu. W tym niezwykłym wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas IV – VI.  

             

             

            Angelika zadebiutowała jako poetka w wieku 17 lat wierszem „Marzy mi się”, którym w 2015 roku wygrała swój pierwszy konkurs szkolny.  W 2020 roku wydała swój pierwszy tomik poezji „Dotyk duszy”, zawierający 70 wierszy.

            Na spotkaniu autorskim Angelika opowiedziała nam o swojej pasji do poezji. Podkreśliła, że pisanie jest dla niej wyjątkowym sposobem wyrażania swoich uczuć i myśli.

            W 2023 roku ukazał się jej drugi tomik poezji „Kwitnąca lawenda” zawierający 79 wierszy. Angelika przeczytała nam z niego kilka wierszy.

            Spotkanie autorskie było niezapomnianym doświadczeniem i dowodem na to, jak ważne są marzenia. Dziękujemy Angelice za jej obecność i życzymy dalszych sukcesów w realizacji swoich marzeń :)

             

            „Marzenie jest życzeniem wypowiedzianym przez serce”

             

             

          • Mamy awans do finału wojewódzkiego!

          • 11 października 2023r. na stadionie lekkoatletycznym w Sulęcinie odbyły się zawody powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

            W kategorii Igrzyska Dzieci (klasy 4-6) drużyny dziewcząt i chłopców zajęły IV miejsca.

            W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8) drużyna chłopców uplasowała się na IV miejscu, a zespół dziewcząt wywalczył I miejsce w powiecie i awansował do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Babimoście 19 października.

            Oto skład zwycięskiej drużyny:

            1. Nikola Drewa
            2. Pola Młyńczyk
            3. Sara Szczerbak
            4. Kornelia Kobylnik
            5. Yelizaveta Rohova
            6. Amelia Pankowska

            Rezerwa:

            1. Ewa Wdowiak
            2. Sofiia Koval
            3. Maja Cyganiak
            4. Zuzanna Pabian

             

            Gratulujemy  i życzymy sukcesów w rywalizacji na poziomie wojewódzkim :)

             

            WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII!!!

             

             

             

          • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

          •  

            Już drugi rok szkolny uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach szkolnych i pozalekcyjnych, które uatrakcyjnia im sprzęt pozyskany z projektu #LaboratoriaPrzyszlosci.

            Dzieci konstruują i kodują za pomocą Korbo klocków, zarówno na zajęciach świetlicowych, jak i podczas dodatkowych „Nauka pełna energii” w klasie 3b.

            Kreatywność poprzez konstruowanie kształtowali również uczniowie klasy 4 podczas zajęć informatyki (zajęcia kształtujące kreatywność).

            Klasy 7 podczas zajęć plastyki wykorzystują w swojej twórczości farby #LaboratoriówPrzyszłości.

            Podczas lekcji informatyki uczniowie klas 4 poznawali budowę i zastosowanie gogli VR, co dostarczyło im niebywałych emocji powiązanych z nauką.

            Wszystkie zdjęcia zostały uwiecznione za pomocą aparatu #LaboratoriówPrzyszłości.

             

            WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

          • Wycieczka uczniów klas szóstych do Biskupina i Gniezna

          •  5 października br. około godz. 7 rano pojechaliśmy na wycieczkę do Biskupina i Gniezna. Została ona przygotowana przez Biuro Podróży Mega Tours z Zielonej Góry. Kierownikiem wycieczki była Pani Nina Wentland-Młyńczyk. Opiekę nad uczniami sprawowały również Panie: Małgorzata Dąbrowska i Joanna Pawlak-Kopeć.Pomimo wczesnej pory promienie słoneczne i towarzystwo koleżanek i kolegów z klas VI A, VI B i VII A szybko rozbudziło całą grupę. Wspólne rozmowy oraz opowiadania Pani Weroniki, która była pilotem naszej wycieczki sprawiły, że podróż do Biskupina minęła nam bardzo szybko. Na miejscu około 10:30 rozpoczęliśmy zwiedzanie jednej z najstarszych osad łużyckich w Polsce.Historia, którą znamy z kart podręczników  stała się rzeczywistością. Zobaczyliśmy na żywo miejsce największego odkrycia archeologicznego lat 30. ubiegłego wieku. Ze względu na doniosłość tego znaleziska nazwano je ,,Polskimi Pompejami". Oprócz osady obronnej, bardzo ciekawie prezentowała się Wioska Piastowska. Tworzyły ją chaty bez okien, do których mogliśmy zaglądać i spotkać garncarza, snycerza, czy kowala. Potem mieliśmy okazję brać udział w warsztatach, na których wykonywaliśmy paciorki z modeliny. Stworzenie własnoręcznych ozdób dostarczyło wielu wrażeń młodym artystom, stając się w ten sposób jedną z pamiątek. Następnie udaliśmy się do muzeum, w którym zobaczyliśmy eksponaty sprzed kilku tysiącleci, znalezione na miejscowych stanowiskach archeologicznych. Biskupin pożegnaliśmy w deszczu, ale humory dopisywały i przyszła kolej na następną atrakcję naszej wyprawy.       Około godziny 14:30 rozpoczęliśmy zwiedzanie Katedry gnieźnieńskiej. Zajmuje ona miejsce szczególne w dziejach naszego narodu. Była w przeszłości aulą koronacyjną królów polskich i miejscem wielu znaczących wydarzeń historycznych. Jest po dziś dzień kościołem arcybiskupów gnieźnieńskich i miejscem grobu pierwszego Patrona Polski Św. Wojciecha. W kruchcie południowej katedry znajdują się odlane z brązu Drzwi Gnieźnieńskie.Zwiedzanie Katedry zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem przy pomniku Bolesława Chrobrego.Po tylu atrakcjach przyszedł czas na posiłek. Udaliśmy się w tym celu do McDonalda.Pełni wrażeń ok. godz.  19:30 wróciliśmy do Torzymia.       

                   Tego dnia natura serwowała nam piękne krajobrazy, które zachwycały, a historia odkrywała przed nami najskrytsze tajemnice, które zaskakują.                   

                                                                                                                                                       Joanna Pawlak-Kopeć

             

            ZDJĘCIA W GALERII!!!

          • Sportowe sukcesy naszych pierwszoklasistów.

          • Uczniowie klasy l a Aleks Młyńczyk i Maciej Przybylski brali udział w biegach. W sobotę 30.10. rywalizowali w Słońsku, w biegu im. R.Bartka. Chłopcom udało się wywalczyć miejsce na podium.Aleks zajął 2 miejsce, a Maciek 3 miejsce.Dodatkowo chłopcy aktywnie spędzili niedzielę biorąc udział w biegu w Lubniewicach, w Nietuzinkowm Crossie Lubniewickim.Tym razem także Aleks i Maciej rywalizowali na odcinku 250 metrów. Aleks dobiegł pierwszy do mety, a Maciek trzeci.

            Gratulujemy sukcesów i zachęcamy do dalszej aktywności

          • WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          • Jak co roku we wrześniu odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, równym i bezpośrednim wyłoniły samorządową reprezentację szkoły.

             

            Dnia 28 września każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów. Spośród 304 oddanych głosów największą ilość uzyskali:

            • Kornelia Kobylnik – 154 głosy
            • Zuzanna Pabian – 62 głosy
            • Ewa Wdowiak – 48 głosów
            • Jakub Marzęta – 40 głosów

            Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza.


             

            NOWEJ RADZIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

             

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte
        • 068 3413122 518 818 974
        • ul. Reymonta 6 66-235 Torzym Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych