W środę 13 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy klas 4-6. Zabawa była przednia, połączona z konkursami i nagrodami.
ZDJĘCIA W GALERII.
W środę 13 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy klas 4-6. Zabawa była przednia, połączona z konkursami i nagrodami.
ZDJĘCIA W GALERII.
Projekt MOJA POLSKA , realizowany w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zaprosił uczniów naszej szkoły do wypowiedzi na temat patriotyzmu, niepodległości i symboli narodowych. Mogli odnieść się do wiedzy szkolnej i swoich doświadczeń. Z wykorzystaniem własnych talentów zaprezentowali materiał niesamowicie bogaty w emocje. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami i pracami plastycznymi.
Koordynatorzy projektu: Ilona Wojciechowska, Joanna Pawlak - Kopeć
DZISIAJ PREZENTUJEMY POZNAŃ (3B) I ŻAGAŃ (1B) KLIKNIJ, ABY ODTWORZYĆ :)
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, wyjątkowy, pełen magii i radości. To także czas refleksji i nadziei. Aby podkreślić niecodzienny charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły 20 i 21 grudnia 2018r. pod opieką pani Anny Pecuch oraz pani Moniki Zaporowskiej przedstawiły jasełka „Maryjo, czy już wiesz?”.
W przedstawieniu wzięło udział 43 uczniów z klas I – VIII. Efektem dwumiesięcznej pracy stał się niezwykły obraz znanej nam historii z Betlejem w zderzeniu ze współczesną obojętnością, bezdusznością i pragnieniem posiadania.
Przedstawienie w wykonaniu dzieci wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Ten niezwykle wymowny i pouczający spektakl niósł mądre przesłanie. Zmusił widza do zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę jest ważne w naszym życiu?.
Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa oraz upominki od Rady Rodziców naszej szkoły. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla występujących uczniów, jak i dla oglądających ich rodziców, dziadków, nauczycieli oraz zaproszonych gości.
ZDJĘCIA W GALERII
Anna Pecuch,
Monika Zaporowska
Uczniowie naszej szkoły rywalizowali o tytuł Młodego Ornitologa. Była to już X-jubileuszowa edycja Konkursu Ornitologicznego Ptaki Parku Narodowego ,,Ujście Warty". I miejsce i tytuł Młodego Ornitologa 2018 roku otrzymała uczennica klasy ósmej Antonina Taszarek.
Wysoki wynik konkursu uzyskał również drugi uczestnik konkursu Fabian Bumbul - tytuł finalisty.
Uczniowie musieli się zmierzyć z rozwiązaniem testu i zadaniami praktycznymi np. rozpoznawania głosów ptaków, umiejętnością rozpoznawania gatunków, znajomością ptasiej diety. Oprócz nagród uczniowie otrzymają również punkty do szkół ponadpodstawowych. Gratuluję zwycięzcom wiedzy i zainteresowania ciekawą problematyką naszego regionu.
Irena Pecuch
W ramach obchodów 100-lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 15 i 20 listopada w naszej szkole zorganizowano Konkurs Recytatorski „Kiedy myślę : Ojczyzna…” Wzięło w nim udział 54 uczniów kl. I-IV oraz kl.V-VIII i gimnazjum. Uczcili oni tę piękną rocznicę, przywołując słowa wielkich mistrzów poezji polskiej.
Laureaci konkursu:
Nela Nawrocka
Marcelina Zarębska
Zofia Moręgiel
Laura Płonka
Anita Ochotna
Zofia Sawko
Anastazja Kosyak
Maja Warwas
Wyróżnieni:
Zofia Busler
Oliwia Kozłowska
Piotr Magdziarz
Amelia Pankowska
Sara Szczerbak
Kornelia Kobylnik
Martyna Roguz
Helena Nowaczyk
Julia Gilewicz
Adrianna Cios
Wiktoria Gizińska
Julia Szczocka
Karolina Krajewska
Gratulujemy zwycięzcom, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.
L.Jaraczewska
ZDJĘCIA W GALERII
W tym roku konkurs plastyczny był wyjątkowy, bo odbywał się z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.Uczestniczyło w nim wielu uczniów, którzy wykonali bardzo pomysłowe i ciekawe prace. Wybór był trudny.
A oto nagrodzeni:
Kl.I
Maja Kwiatkowska
Julia Mikołajczyk
Kacper Zarębski
Kl.II
Jan Dąbrowski
Gracjan Nolberczak
Amelia Twardowska
Ewa Wdowiak
Aleksandra Wróż
Marcelina Zarębska
Kl.III
Amelia Bedynek
Maja Cyganiak
Jakub Marzęta
Hubert Mielczarek
Sara Szczerbak
Wiktoria Wożniak
Gratulujemy!!! Organizatorzy:E.Wieliczko i E.Stanulewicz
9 listopada klasy I-III, aby uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości zebrały się w sali gimnastycznej.Były zagadki,wierszyki,rebusy, piosenki i dużo, dużo radości, słowem Wielki Quiz o Polsce. Wszyscy uczniowie pięknie prezentowali się w narodowych barwach!
ZDJĘCIA W GALERII
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu, uczniowie posadzili 100 cebulek białych i czerwonych tulipanów. Kiedy zakwitną na wiosnę, utworzą biało-czerwony kontur Polski i będą piękną ozdobą terenu przy szkole.
„W hołdzie dlaNiepodległej”-
uroczystości związane z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte
w Torzymiu
Listopad to szczególny miesiąc w dziejach naszego narodu, którego zaborcy nie byli w stanie zniszczyć. Swą wyjątkowość zawdzięcza dacie 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska po ponad wiekowej niewoli uzyskała niepodległość.
Droga do niej była długa i trudna, naznaczona wysiłkiem wielu pokoleń Polaków. Ojczyzna nasza, jak chyba żaden inny kraj, przeszła cierniową drogę walki, stając się ogromnym polem bitewnym, na którym w krwawych zmaganiach zwalczyliśmy najeźdźców i wywalczyliśmy sobie prawo do samostanowienia.
Mówi się, że 11 listopada to dzień wolności dla Polaków. Jak to się stało, że nasi przodkowie, żyjący sto lat temu, zrozumieli, co znaczy wolność?Dlaczego tę rocznicęnazywamy świętem wolności i radości?
Aby pomóc w zrozumieniu tej prawdy przedstawiliśmy montaż słowno-muzyczny, dotyczący wydarzeń toczących się na ziemiach polskich przed stu lat, czyli już wiek temu.
8 listopada 2018 roku w auli szkolnej w Torzymiu zorganizowaliśmywystąpienie młodzieży, przywołujące atmosferę sprzed lat.
Uroczystości przyświecał bardzo podniosły nastrój.
Uczestniczyli w niej:
Burmistrz Gminy i miasta Torzym – Pan Ryszard Stanulewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Torzymia – Pan Zbigniew Wołoncewicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu – Pani Estera Wojteczek, Dyrektor Torzymskiego Ośrodka Kultury - Pan Andrzej Kuchnio, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu – Pan Robert Borkowski, Wicedyrektor szkoły – Pani Mirella Kalwa, grono pedagogiczne i uczniowie z miejscowej szkoły.
Młodzi wykonawcy prezentowali krótkie odsłony historyczne, ukazujące znaczące karty w historii naszego narodu, takie jak: chrzest
MieszkaI, koronację Bolesława Chrobrego, Władysława Jagiełłę pod Grunwaldem, hołd pruski, uchwalenie Konstytucji 3 maja.
Przejmująca była scena, przedstawiającatragedię trzech rozbiorów Polski.Żal potęgował się na wspomnienielosów naszych rodaków w okresie niewoli: Walki Legionów Polskich we Włoszech,wystąpień zbrojnych Polaków podczas powstania listopadowego i styczniowego,obrony polskiej mowy przez dzieci z Wrześni. Wzruszała także przemowa Józefa Piłsudskiego po odzyskaniu niepodległości przez Polskę.
Daty najważniejszych wydarzeńz naszej przeszłości, demonstrowane były na kartach wielowiekowego kalendarza, które zrywano podczas prezentacji poszczególnych scen historycznych, przedstawianych przez uczniów.
Wyjątkowość scen podkreślały stroje historyczne, w których występowała młodzież szkolna. Uczniowie recytowali również wiersze o tematyce patriotycznej:
-„Abecadło wolnych dzieci” Or- Ot Artura Oppmana,
-„Mazur Dwernickiego” Wincentego Pola,
-„Do kraju tego” Cypriana Kamila Norwida,
-„Litania Pielgrzymska” Adama Mickiewicza,
-„O Wrześni” Marii Konopnickiej,
-„Rozdzielił nas mój bracie” Edwarda Słońskiego,
-„Niepodległość” Antoniego Słonimskiego.
Pięknym podsumowaniem widowiska był występ uczennicy w białej sukni przepasanej biało-czerwoną szarfą, symbolizującą wolną Polskę.
Utwory muzyczne wykonane zostały przez chór ze szkoły podstawowej w Torzymiu. Zaprezentowano m. in.:
-„Mazurka Dąbrowskiego”,
-„Taki kraj”,
-„Witaj Majowa Jutrzenko!”
-„Warszawiankę”,
-„W krwawym polu”
-„Przybyli ułani”
-„Piechotę”
-„Rozszumiały się wierzby płaczące”
Hasłem uroczystości „W hołdzie dlaNiepodległej”, uczczono pamięć wszystkich pokoleń naszych rodaków, którym nie dane było żyć w wolnej Polsce.
11 listopada 2018 roku w Dzień Święta Niepodległości, wystąpienie dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu zaprezentowano społeczności Torzymia.
Spektakl odbył się w Kościele Parafialnym w Torzymiu. Całość widowiska uwydatniona została przez wspaniałą akustykę Kościoła.
Organizatorami dwudniowego przedsięwzięcia były Panie: Emilia Pochrząszcz – dbająca o oprawę muzyczną wystąpienia i śpiew chóru szkolnego, Ilona Wojciechowska– autorka scenografii, Danuta Czapnik i Joanna Pawlak – Kopeć – odpowiedzialne za zgodność historyczną scenariusza oraz część scenografii oraz Pan Władysław Bobowski, tworzący szatę graficzną projektu.
Widowisko historyczne mogło się odbyć dzięki pomocy, zaangażowaniu i fachowemu, technicznemu wsparciu ze strony dyrektora Torzymskiego Ośrodka Kultury Pana Andrzeja Kuchnio oraz PanaPrzemysława Mielczarka. Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć Radzie Rodziców za sfinansowanie wypożyczenia strojów historycznych z teatru w Gorzowie Wlkp., księdzu Grzegorzowi Kołodziejczykowi, który udostępnił nam ornat oraz wszystkim rodzicom, współtworzącym stylizację historyczną młodych wykonawców.
ZDJĘCIA W GALERII
Danuta Czapnik
Joanna Pawlak – Kopeć
Nasza szkoła włączyła się w akcję"Rekord dla Niepodległej" ogłoszoną przez MEN. 9 listopada o symbolicznej godzinie 11:11, przystrojeni w barwy narodowe, zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.To niepowtarzalne wydarzenie połączyło wszystkich nauczycieli i uczniów w jedną, biało-czerwoną rodzinę.
ZDJĘCIA W GALERII
23 października 2018r. w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie odbył się konkurs recytatorski, na którym reprezentowały nas uczennice z kl. IIa: Marcelina Zarębska i Zuzanna Pabian oraz uczennica z kl. IIIb Wiktoria Woźniak wyłonione drogą eliminacji szkolnych. Laureatką została Marcelina Zarębska, a Zuzia Pabian otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy !
Dorota Habura
30 października 2018r. o godz. 9:00 w auli odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Ceremonii pasowania piórem dokonała pani dyrektor Mirella Kalwa. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie przedstawili krótką część artystyczną nawiązując do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Od wychowawców pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne, a od kolegów i koleżanek z klas trzecich, od swoich rodziców i od Rady Rodziców upominki. Życzymy samych sukcesów w szkole !
TRZY PRACE Z NASZEJ PRACOWNI ZOSTAŁY ZAUWAŻONE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE! 2 prace Heli i jedna Huberta!! Gratulacje!
Fragment protokołu
Na konkurs napłynęło 1014 prac. Jury powołane przez organizatorów konkursu, w składzie:
Dr Krzysztof Rzeźniczek - przewodniczący jury, adiunkt, wykładowca przedmiotu
malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Karolina Pawlak - członek jury, artysta plastyk, kierownik filii nr 1 Miejskiego Domu
Kultury Południe, instruktor pracowni plastycznych przy MDK Południe
Tomasz Niechciał - członek jury, kulturoznawca, instruktor MDK Południe
Kwalifikacje do wystawy:
2. Helena Nowaczyk, lat 9 ,Szkoła Podstawowa w Torzymiu, nauczyciel Ilona Wojciechowska, za zilustrowanie opowiadania Warto pomagać
3. Hubert Mielczarek, lat 8, Szkoła Podstawowa w Torzymiu, nauczyciel Ilona Wojciechowska za zilustrowanie opowiadania pt. Bebok, białe drzewo i pozytywka
16. Helena Nowaczyk, lat 9, Szkoła Podstawowa w Torzymiu, nauczyciel Ilona Wojciechowska, za zilustrowanie opowiadania pt. Bebok, białe drzewo i pozytywka
Nasza szkoła, aby uhonorować obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, przystąpiła do projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Niepodległa z CEO". W ramach projektu dzielimy się z innymi szkołami w Polsce pomysłami i przedsięwzięciami do wykorzystania podczas świętowania 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Pomysły mogą być zrealizowane w szkole i poza szkołą, angażują do działania uczniów i oraz mieszkańców gminy. Nasze relacje można śledzić ns stronie CEO https://niepodlegla.ceo.org.pl/users/15433 Zachęcamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z relacjami.
Po raz kolejny obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień SpódnicyDo zabawy włączyli się też chłopcy i niektórzy nauczyciele.Wielkie brawa należą się szczegolnie panu Medeńskiemu za dystans i poczucie humoru
ZDJĘCIA W GALERII.
Z okazji obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę 26 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii przygotowanej przez grupę rekonstrukcyjną Agencji Widowisk Historycznych „Arkona” z Torunia. Występ nosił tytuł „Ku Niepodległej”.
Głównym celem przedstawienia było upamiętnienie dążeń niepodległościowych oraz ukazanie 123 lat walki o wolność narodu polskiego. Starano się przybliżyć młodym odbiorcom dzieje naszych przodków z czasów, kiedy Polska po trudnym okresie niewoli budziła się do niepodległości.
Podczas zajęć uczniowie mogli obejrzeć kolekcję replik broni używanych przez powstańców oraz żołnierzy w I wojnie światowej. Krótkie informacje dotyczące wydarzeń z tego okresu, przeplatane były pokazami strojów żołnierzy I Brygady Legionów Polskich, wojsk niemieckich, rosyjskich oraz Błękitnej Armii gen. Hallera.
Chętni mieli możliwość przymierzenia prawdziwego munduru żołnierskiego sprzed 100 lat, a pozostali uczniowie wysłuchali z uwagą nazw poszczególnych jego elementów.
Byliśmy w końcu świadkami wygranego pojedynku legionisty z I Brygady z żołnierzem niemieckim.
Uwieńczeniem lekcji był konkurs wiedzy historycznej. Na zwycięzców czekały nagrody w postaci wybijanych na miejscu srebrnych monet niezwykłej wartości (głównie pamiątkowej). Na podstawie ilości osób zgłaszających się do odpowiedzi wnosić można, że lekcja naprawdę się udała, a uczniowie zapamiętali bardzo dużo faktów, dat i ciekawostek historycznych.
Obejrzenie spektaklu dało dzieciom i młodzieży możliwość bliższego zetknięcia się z historią znaną dotychczas tylko z podręczników. Ta żywa lekcja historii bardzo się wszystkim podobała, zwłaszcza, że całość była prowadzona w humorystyczny sposób.
ZDJĘCIA W GALERII.
Joanna Pawlak – Kopeć
Danuta Czapnik
Już po raz drugi przystąpiliśmy do akcji pod hasłem "Zmień szkołę,chodź na wybory". Zespół w składzie: Julia Szczocka, Oliwia Kocemba, Marcin Medeński I Aleksander Hałas, przygotował demokratyczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Pracy było dużo -przygotowanie ordynacji wyborczej,kart do głosowania,lokalu wyborczego,przeprowadzenie wyborów i oczywiście policzenie głosów- ale daliśmy radę .
To było prawdziwe święto demokracji !
Koordynator programu- Beata Konieczna
Relacje z przebiegu programu na www.wybory.ceo.org.pl
ZDJĘCIA W GALERII!!!
Szanowni Państwo!
W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do programu Lubuskiego Kuratora Oświaty Lubuscy poszukiwacze talentów. 27 września 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyrzeczu odbyło się podsumowanie tego programu.
Jest nam niezmiernie miło, że możemy pochwalić się sukcesem, jakim jest zajęcie przez naszą szkołę 2. miejsca w kategorii szkół podstawowych. Dziękujemy wszystkim, który przyczynili się do tego, że znaleźliśmy się w gronie laureatów wyłonionych spośród ponad stu placówek województwa lubuskiego, które brały udział w programie. Nauczycielom, uczniom, rodzicom, szkole życzymy dalszych sukcesów.
Dyrekcja szkoły
Dnia 16 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się Bal Gimnazjalny. Dekoracje były zrobione w japońskim stylu, a ich motywem przewodnim był kwiat japońskiej wiśni.
Bal rozpoczął się pięknym polonezem w wykonaniu uczniów klas trzecich gimnazjum. Przed tańcem głos zabrał dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu, pan Robert Borkowski. Kilka zdań skierowała do nas także pani dyrektor Mirella Kalwa. Następnie podziękowaliśmy wszystkim osobom, które zaangażowały w przygotowania do balu: panom Marcinowi Kluczykowi i Stanisławowi Adamowiczowi za naukę poloneza, paniom Agnieszce Szydlik i Małgorzacie Dąbrowskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz panu Władysławowi Bobowskiemu za uwiecznienie naszego tańca. Swoją wdzięczność wyraziliśmy również wychowawczyniom, paniom Danucie Czapnik, Dorocie Krajewskiej i Urszuli Niekrasz, wręczając im bukiety kwiatów i słodkie upominki. Kolejnym punktem programu był taniec dedykowany naszym rodzicom. W oczach wielu z nich można było zobaczyć łzy.
Kiedy weszliśmy na aulę, usiedliśmy przy stołach, by móc zjeść pyszne danie przygotowane przez nasze panie kucharki: Jolantę Kuzyk, Bożenę Bedynek i Barbarę Lisowską. Jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc naszych panów konserwatorów, pana Andrzeja Kopeć i Adama Bąka. Następnie udaliśmy się na zdjęcia klasowe, by uwiecznić jak najwięcej momentów z tego cudownego dnia. Po jakimś czasie w sali można było usłyszeć głośną muzykę. Wszyscy zaczęli tańczyć. Każdy szalał do utraty tchu. Tańczyliśmy nawet wspólnie belgijkę i kaczuchy. Niesamowita zabawa trwała aż do północy. Wszystkim się bardzo podobało. Dzięki panu Przemysławowi Mielczarkowi będziemy mogli wracać do tych chwil oglądając zrobione przez niego zdjęcia.
Tą wspaniałą zabawę zawdzięczamy jednak w szczególności naszym Rodzicom, którym serdecznie dziękujemy!
Natalia Świergiel, klasa IIIa
Znowu byliśmy najlepsi !
26 maja w Krzeszycach odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Powiatu Sulęcińskiego w Tabliczce Mnożenia. Uczniowie naszej szkoły jak co roku godnie nas reprezentowali. Zdobyliśmy mistrzostwo powiatu, pokonując z dużą przewagą reprezentacje z innych miejscowości.
A oto skład drużyny marzeń: Lilianna Guss, Helena Nowaczyk, Antoni Spych, Franciszek Wójtowicz z klasy trzeciej,
Adrianna Cios, Wiktoria Wiernowolska, Adrian Olech, Igor Sajnóg z klasy czwartej, Aleksandra Winkowska, Weronika Jakubiec, Jakub Malak, Oskar Marzęta z klasy piątej.
Oprócz zdobycia I miejsca drużynowo, pokonaliśmy inne szkoły również na poszczególnych poziomach oraz w klasyfikacji generalnej dziewczynek i chłopców.
Rywalizację klas trzecich dziewcząt wygrała Lilianna Guss, a chłopców Antoni Spych. Gratulujemy Pani Dorocie Haburze i Pani Halinie Ostrowskiej!
Na poziomie klas czwartych najlepsza wśród dziewcząt była Wiktoria Wiernowolska a wśród chłopców Adrian Olech. Nauczyciele dbający o ich przygotowanie to Pani Joanna Marciniak i Pani Jolanta Żeleźniak
W rywalizacji dziewczynek z klas piątych niepokonana okazała się Aleksandra Winkowska. Tu zasługa Pani Edyty Borkowskiej
A oto wyniki klasyfikacji generalnej;
I miejsce dziewcząt - Aleksandra Winkowska
II miejsce dziewcząt – Lilianna Guss
III miejsce dziewcząt – Wiktoria Wiernowolska
IV miejsce dziewcząt – Helena Nowaczyk
I miejsce chłopców – Antoni Spych
III miejsce chłopców – Adrian Olech, Jakub Malak
IV miejsce chłopców – Franciszek Wójtowicz
Gratulujemy znawcom tabliczki mnożenia, rodzicom i nauczycielom, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie uczestników.
Opiekun drużyny Joanna Marciniak.
p.s. za rok też wystartujemy, przeciwnicy szykujcie się do walki...
ZDJĘCIA W GALERII :)
Powered by aSc EduPage