• #LaboratoriaPrzyszłości     #LaboratoriaPrzyszlosci

Laboratoria Przyszłości o inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości otrzymała dotację w wysokości 99 900,00 zł. Wydatkowaliśmy 100% przyznanych środków.

Zakupiono następujące pomoce dydaktyczne:

1. DRUKARKA 3D wraz z akcesoriami (w tym filamenty) – 3 zestawy
            2. GOGLE wirtualnej rzeczywistości – 8 sztuk wraz z licencją
            3.  Klocki konstrukcyjne KORBO- INŻYNIER BLOCKS- Inżynier blocks- 10 zestawów
            4. Klocki konstrukcyjne KORBO-  KODOWANIE ROZSZERZONE- 5 zestawów
            5. KORBO PLATFORMS- zestaw 100 platform z klocków KORBO w 4 kolorach
            6. KORBO ROBOT- zestaw narzędzi do kodowania dla klas I- III- 6 sztuk
            7. LAPTOP do drukarki 3D- 3 sztuki
            8. SCANER 3D Creality CR- Scan 01- umożliwiający skanowanie obiektów w trójwymiarowej przestrzeni – 1 sztuka
            9. MINIKONTROLER z czujnikami służący do nauki automatyki i robotyki - 1 sztuka
            10. LUTOWNICA Z AKCESORIAMI - 1 sztuka
            11. APARAT FOTOGRAFICZNY z funkcją kamery Full HD- 1sztuka
            12. STATYW do aparatu, kamery i telefonu -1 sztuka
            13. OŚWIETLENIE STUDYJNE- -1 stuka
            14. MIKROFON KIERUNKOWY-1 sztuka
            15. MIKROPORT z akcesoriami - 1zestaw
            16. GIMBAL do aparatu i kamery -1 stuka
            17. ROBOT EDUKACYJNY Q- SCOUT z planszami i akumulatorami- 5 sztuk
            18. Komplet FARB DO DREWNA- 2 komplety
            19. MIKROSKOP z wizualizerem- 1 sztuka
            20. PEN 3D- pisak do tworzenia rysunków 3D -  1 sztuka
            21. Klocki konstrukcyjne KORBO- TECHNIX 420 – 1 zestaw

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas zajęć edukacyjnych w naszej szkole (informatyka, technika, biologia, chemia, fizyka, matematyka, język polski, języki obce i inne) oraz zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów m.in. z zakresu robotyki.

Uczniowie będą uczyć się podczas zajęć przede wszystkim kreatywności i aktywności.

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

z radością informujemy, że w czwartek, 1 września 2022 r. rozpoczyna się nowy rok szkolny.

O godzinie 8:00 w "małym kościółku" odbędzie się Msza Święta, na którą zapraszamy uczniów pod opieką rodziców.

Uroczysty apel z okazji  rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godz. 9:00 przed budynkiem głównym szkoły. Po uroczystym apelu uczniowie klas 1-8 spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach.

Przydział sal:

I A Magdalena Bugała A24

I B Ewa Wieliczko A15

II A Halina Ostrowska A31

II B Dorota Habura A30

III A Elżbieta Stanulewicz A29

III B Paulina Warwas A17

IV A Joanna Tołoczko G18

IVB Ludmiła Jaraczewska-Domagalska G6

V A Joanna Pawlak-Kopeć G5

V B Nina Wentland- Młyńczyk G9

VI A Małgorzata Kaczorowska G13

VI B Karolina Litowczenko G10

VII A Agnieszka Szydlik G8

VII B Stanisław Adamowicz G3

VIII A Danuta Czapnik G2

VIII B Beata Konieczna G11

VIII C Irena Pecuch G7

Świetlica szkolna w sali A1 jest czynna od godz. 6:30 do godz. 15:20.

Życzymy radosnego powrotu do szkoły.

• Zebranie rodziców uczniów klas pierwszych

•

26 sierpnia 2022 r. o godz. 16.00 w stołówce szkolnej odbędzie się zebranie rodziców uczniów klas pierwszych.

Serdecznie zapraszamy.