• Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Plastycznego " Moja kartka bożonarodzeniowa "

Kat. I - IV

I m-ce. Ala Kiaszewicz

II m-ce Michał Busler

III m-ce Maksymilian Purps

Wyr. Wojciech Pabian

Wyr. Hania Topczewska

Wyr. Zuzia Zielińska

Kat. V - VIII

I m-ce. Nina Domagała

II m-ce Ewa Wdowiak

III m-ce Kornelia Kobylnik

Wyr. Zosia Busler

Wyr. Emilia Busler

Wyr. Sara Szczerbak

• Nowości wydawnicze.

• Bardzo serdecznie zapraszam do biblioteki szkolnej po nowości wydawnicze, tym razem polecam 2 książki dla dzieci:

Przepiękna, wzruszająca, nostalgiczna opowieść o myszy, która rozmawiała z drzewem. Nieśmiały, nieco strachliwy Myszak wraz z mamą, babcią i rodzeństwem został zmuszony do opuszczenia swojego dotychczasowego domu. Wyrusza w drogę w nieznane, obawia się, jaki będzie nowym dom, czy znajdzie przyjaciół i zostanie zaakceptowany.

Książka Katarzyny Ryrych to metaforyczna opowieść o wojnie, byciu zmuszonym do opuszczenia swojego domu, kraju i niepewnym poszukiwaniu nowego bezpiecznego miejsca. Daje też nadzieję, że nawet największa burza kiedyś minie, a po niej znów zaświeci słońce.

To urokliwa i mądra książka, niezwykle pouczająca, która pozwala spojrzeć na dziecięcy świat przez pryzmat, czasami trudnych do realizowania, pojęć. Dzieci opowiadają o tym, co tworzy ich świat i co w tym świecie jest istotne.

Książka dla dzieci i dorosłych, lektura dla wszystkich, którzy widzą świat nie tylko z perspektywy faktów i zdarzeń, ale także wartości, norm i ustawicznych pytań.

Z całego serca polecam!

Anna Pecuch

• W naszej szkole zajęcia świetlicowe uatrakcyjnia sprzęt zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Dzieci rozwijają wyobraźnię dzięki konstruowaniu za pomocą KORBO KLOCKÓW, poznają tajniki podstaw kodowania oraz realizują ciekawe pomysły pracując z długopisem 3D.

Klasa ósma rozpoczęła przygodę z drukarkami 3D. Uczniowie poznali jej budowę i sposób działania.

Z tajnikami druku 3D oraz działaniem okularów VR zapoznała się klasa 4a podczas lekcji informatyki.

Klasa 4b na lekcji informatyki pracowała z okularami VR. Uczniowie mogli poczuć się jakby znajdowali się na stadionie Bayernu Monachium czy też podczas karnawału w Rio.

Klasa 6 podczas zajęć z okularami VR przeniosła się w świat 3D poznając kraje i zakątki Afryki.

Wszystkie działania realizowane w ramach projektu dokumentują uczniowie aparatem #LaboratoriaPrzyszłości CANON.