• DLACZEGO ŚNIADANIE JEST TAKIE WAŻNE?

• Drodzy uczniowie, kochani rodzice, chciałabym zwrócić waszą uwagę na bardzo ważny problem. Wielu uczniów przyznaje się, że przed wyjściem na zajęcia nie je śniadania. Co gorsza – nie przynoszą do szkoły żadnego jedzenia! Oto kilka informacji, które udowodnią Wam, jak ważną sprawą jest pamiętanie o tym posiłku.

• Według licznych badań, spożywanie śniadań wpływa na lepszą koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia i rozwój intelektualny. Uczniowie, którzy nie jedzą drugiego śniadania, częściej skarżą się na bóle głowy, złe samopoczucie, rozdrażnienie i konflikty z rówieśnikami, a także mają gorsze wyniki w nauce.
            • Śniadanie jest źródłem około 25% całodziennego zapotrzebowania kalorycznego, dlatego jeśli zostanie ono pominięte dochodzi nie tylko do niezbilansowania potrzebnej energii do funkcjonowania organizmu, ale także do niedoboru składników odżywczych
            1. Brak śniadania = późne kolacje
            • Omijając śniadania, spożywamy kolejne posiłki większe, kompensując sobie stratę kalorii z pominiętego posiłku. W ten sposób w mniejszej liczbie posiłków spożywamy tyle samo kalorii. Osoby, które nie jedzą śniadań są skłonne do spożywania późnych kolacji czy przekąsek w ciągu całego dnia, co z kolei przyczynia się do nadwagi i otyłości.

1. Bez śniadania nie będziesz sportowcem!

Nawykowe opuszczanie śniadań jest też związane ze zmniejszoną masą mięśniową u młodych ludzi .

Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści wynikające ze spożywania śniadań, szczególnie te dotyczące wpływu na funkcjonowanie naszego mózgu, można z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że właściwie skomponowane śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia  i nie powinno być pomijane.

Życzę zdrowia!

Pedagog Jolanta Zaporowska

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

Wystartowaliśmy!!!

Rozpakowujemy sprzęt i działamy!

Klasa 8a rozpakowała sprzęt Laboratoriów Przyszłości, zapoznała się z nim i przygotowała go do działania :)​​​​​​​​​​​​​

Klasa 3b i uczniowie w świetlicy szkolnej rozwijali swoją kreatywność w zadaniach z KORBO KLOCKAMI.

Klasa 5b na lekcji biologii pracowała z mikroskopem #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci, poznając tajniki mikroskopowania.​​​​​​​

Klasa 6 a zapoznała się z budową i instrukcją obsługi drukarek 3D i wykonała swój pierwszy druk :) To dla nich fascynująca przygoda i doświadczenie! Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

• Obiady szkolne

• 12 września 2022 r. wznawia działalność stołówka szkolna.
            Stawka żywieniowa dla ucznia wynosi 7 zł.

Kwota do zapłaty za obiady szkolne we wrześniu 2022 r. wynosi 105 zł

Wpłaty za obiady przyjmowanie są jedynie przelewem na konto szkoły:
            90 9656 0008 2061 3158 2000 0001

/tytułem: wyżywienie; miesiąc; imię i nazwisko dziecka/

Termin wpłaty do 09 września 2022 r.

Dodatkowych informacji na temat działalności stołówki szkolnej udziela telefonicznie
            intendent szkoły- pani Jolanta Kuzyk, tel.: 693 312 121.