• Stoisko ze słodkościami

          • 28 listopada Samorząd Uczniowski przygotował andrzejkowe stoisko ze słodkościami, na którym znalazły się pączki, babeczki i ciasteczka z wróżbami. Dziękujemy wszystkim rodzicom i Piekarni Gama w Torzymiu za pomoc w zaopatrzeniu naszego stoiska. Pieniądze zebrane ze sprzedaży słodkości wesprą działalność Samorządu Uczniowskiego.

          • Andrzejki w naszej szkole

          • 24 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną dyskotekę z okazji Andrzejek. Szkoła tego dnia została udekorowana aby wprowadzić odpowiedni nastrój do świętowania. Wszystkim uczestnikom dyskoteki dziękujemy za wspaniałą zabawę.

          • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Uczniowie drugiej klasy naszej szkoły rozwijają wyobraźnię i konstruują korzystając z instrukcji podczas pracy na zajęciach rozwijających kreatywność. Wykorzystują do tego KORBO KLOCKI zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

            ównież podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas I-III  konstruują przy pomocy KORBO KLOCKÓW, pracując z zestawami IGLOO, EDU CAR czy PASTEL. Poznają też „magiczne” drukarki 3D- ich pracę i obsługę.

            Klasy szóste wyszukiwały i skalowały projekty 3D do wydruku. Stanowią one pierwsze wydruki- pomoce naukowe, które będą wykorzystywane na lekcjach min. matematyki.

            Klasa 2a podczas zajęć pracuje nad motoryką i kreatywnością wykorzystując KORBO KLOCKI.

            Klasy piąte czuwają nad wydrukiem pomocy matematycznych, które będą stanowiły pierwsze modele SZKOLNEJ BIBLIOTEKI WYDRUKÓW 3D- Tym razem dowód na twierdzenie Pitagorasa.  Uczniowie klas piątych za pomocą aparatu fotograficznego firmy CANON, zakupionego ze środków #LaboratoriaPrzyszłości, dokumentowali pracę drukarek. Tworzyli też dokumentację zdjęciową podczas apelu szkolnego z okazji 11 listopada.

            Klasa 3b  koduje i programuje KORBO ROBOTY.

            I kolejne pomoce naukowe drukowane przez klasę 6a- dowód na twierdzenie Pitagorasa oraz pomoc naukowa- ułamki :)

            Pierwsze próby wykonania modelu DNA przez uczniów klasy 8 za pomocą długopisu 3D.

          • Drama na lekcji historii

          •  10 i 16 listopada 2022 roku na lekcjach historii w klasie V A i V B w szkole podstawowej w Torzymiu realizowano tematykę poświęconą wierzeniom starożytnych Greków. Zaprezentowano wówczas scenki, w ramach innowacji pedagogicznej – Drama na lekcji historii.  Ukazane zostały  wybrane przez uczniów mity na forum klasowym. Przedstawione mity to: „Mit o Demeter i Korze”,  „Mit o puszce Pandory”, „Mit o Heliosie i Faetonie”. Metoda dramy pozwala bardziej angażować się uczniom w proces edukacyjny. Prezentacja poszczególnych scen podkreślona została przez niektóre grupy: strojami i rekwizytami.

             

            ZDJĘCIA W GALERII!!!

          • POLSKA - MOJA OJCZYZNA konkurs plastyczny klas I - III

          • 8 listopada rozstrzygnięto konkurs plastyczny klas 1-3  pt. " POLSKA - MOJA OJCZYZNA". Jury dokonało oceny  55 prac, z których wyłoniło zwycięzców w następujących kategoriach:

            Klasy I

            I miejsce - Maciej Krawczyk

            II miejsce - Zuzanna Zielińska

            III miejsce  Michalina Kaszaraba i Alicja Kiaszewicz

            Klasy II

            I miejsce - Błażej Kozdraś

            II miejsce - Nikola Kujawa

            III miejsce - Julia Liczbińska

            Klasy III

            I miejsce - Wiktoria Jarmołowicz

            II miejsce - Nadia Molczyk

            III miejsce - Nina Wdowiak, Blanka Woźniak

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne wykonanie patriotycznych prac

          • Książka pod biblioteczną choinkę

          • Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji: 
            KSIĄŻKA POD BIBLIOTECZNĄ CHOINKĘ.

            Jeżeli macie w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży, dołączcie do akcji już dziś. Książki zostaną przekazane wychowankom Domu Dziecka w Sulęcinie.
            Zbiórka książek odbywa się w bibliotece szkolnej do 6 grudnia 2022r.
            Okaż serce, podaruj książkę!

             

            Anna Pecuch

          • Musical profilaktyczny "Dzwonnik z Notre Dame"

          • Dnia 14 listopada uczniowie klas 1a, 1b, 2a, 2b, 3a uczestniczyli w musicalu profilaktycznym „Dzwonnik z Notre Dame” przedstawiony przez Teatr Muzyczny Forte w  Międzyrzeczu.

            "Uczniowie zobaczyli opowieść  o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. Bo któż z nas choć raz nie czuł się osamotniony?"

          • „Drzwi do Niepodległości”

          • „Drzwi do Niepodległości”

            Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej

             im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu  

                          Narodowe Święto Niepodległości to uroczystość o doniosłym znaczeniu. Przywoływane są wówczas wydarzenia sprzed ponad wieku, kiedy to Polska po 123 latach niewoli 11 listopada 1918 roku odzyskiwała niepodległość.

                          Świętowanie Odzyskania Niepodległości  w naszej szkole rozpoczęliśmy 9 listopada bieżącego roku. Barwami biało-czerwonymi, informacjami o postaciach, związanych z odzyskaniem niepodległości, symboliką przywołującą treści patriotyczne, ozdabialiśmy  drzwi sal  lekcyjnych, otwierając w ten sposób nasze Drzwi do  Niepodległości. Przekraczając próg każdej z klas trudno nie oprzeć się wrażeniu, że było to otwarcie nie tylko na treści  patriotyczne, ale inwencję twórczą  każdego z zespołów klasowych. Pomysłowość i kreatywność dzieci i młodzieży zmuszała do refleksji i  zadowolenia, a w szkole zrobiło się biało- czerwono.

              Kolejny dzień to czas poznawania lub przypomnienia wiadomości historycznych, związanych z okresem odzyskiwania niepodległości przez Polskę. Uczniowie mogli się nimi wykazać poprzez rozwiązywanie quizów historycznych. Słuchanie i  śpiew pieśni patriotycznych, wprowadzały niezwykły nastrój.

            O godz. 11: 11 w auli szkolnej wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Dopełnieniem patriotycznej postawy  dzieci i młodzieży był strój galowy.

             Obchody Święta Niepodległości po latach pandemii w naszej szkole pozwoliły uczniom na nowo razem pracować i tworzyć wspólne pomysły,  dekoracje.  To dobrze, że „Drzwi do Niepodległości” pozwoliły razem współtworzyć patriotyczną atmosferę w naszej szkole. 

                                                                                                                                       

                                                                                                                                 Danuta Czapnik

                                                                                                                             Joanna Pawlak- Kopeć

             

          • RÓŻOWA SKRZYNECZKA

          • W naszej szkole pojawiły się „Różowe skrzyneczki” wypełnione środkami higienicznymi dla dziewcząt.  

            Skrzyneczki umieszczone zostały w szkolnych toaletach, co zapewnia uczennicom dyskrecję i komfort z ich korzystania. 

            „Różowa skrzyneczka” działa zgodnie z zasadą: „Weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar”. Jest to oddolna inicjatywa, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higieny osobistej w przestrzeni publicznej.

          • Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

          • 28 października 2022 roku najmłodsi uczniowie SP im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu przeżyli swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. W tym dniu w auli szkoły pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci w obecności swoich najbliższych zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Uczniów w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania odczytanego przez Panią Mirellę Kalwę dyrektor szkoły, Pani Urszula Niekrasz zastępca dyrektora  dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielkim piórek, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion swych podopiecznych. Nie obyło się też bez upominków od trzecioklasistów, rodziców, Rady Rodziców, nauczycielek z przedszkola oraz pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. 

          • XXIII EDYCJA AKCJI GÓRA GROSZA

          • Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w XXIII Edycji Akcji Góra Grosza. Każdy przynosi tyle, ile może - w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!”. Zbieramy monety od 1 gr do 5 zł.

          • Światowy Dzień Spódnicy

          • W piątek 28 października obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Spódnicy”. Uczniowie, którzy wzięli udział w zabawie - ubrali spódniczkę lub sukienkę, byli tego dnia zwolnieni z odpowiedzi ustnych. Wszystkim uczestnikom zabawy bardzo dziękujemy!

          • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY!

          • 11 października 2022 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas drugich i trzecich.

            Jury w składzie: p. A.Pecuch, p. E.Wieliczko oraz p. J.Zaporowska przyznało 3 równorzędne nagrody, które otrzymali: Jan Witkowski z kl.2b oraz Maja Guss i Michalina Ochotna z kl.3a.

            Wyróżnienie

            otrzymali: Hanna Drążkowska z kl.2a oraz Maja Durlej i Szymon Tołoczko z kl.3a.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

            26 października 2022 r. zwycięzcy szkolnego konkursu recytatorskiego reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim " O Pluszową Kaczkę Dziwaczkę" w Sulęcinie.

            Laureatem konkursu został Jan Witkowski z kl.2 b , a wyróżnienie otrzymały: Maja Guss oraz Michalina Ochotna z kl.3a.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Kolejne klasy na zajęciach informatyki poznają tajniki pracy drukarki 3D- budowę drukarki, wykonują pierwsze wydruki. Już niebawem rozpoczniemy drukowanie prostych pomocy naukowych przydatnych na lekcje biologii, matematyki, języka polskiego, historii i innych.

            Klasa 7b na zajęciach:

            Klasa 5a podczas drukowania:

            Klasa 4b rozpoczynająca przygodę z drukarką:

            Klasy I-III dzięki konstruowaniu różnorodnych budowli, rozwijają swoje zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną. Klocki zakupione w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości  wspomagają rozwój logicznego myślenia u dzieci.

            Również podczas zajęć świetlicowych za pomocą zabawy z klockami edukacyjnymi KORBO, dzieci trenują kompetencje poznawcze.

            Klasa ósma zgłębia tajniki robotyki składając roboty edukacyjne Q-SCOUT i sterując nimi, wprowadzając je w ruch (filmiki na facebooku szkolnym).

            Na zajęciach rozwijających zainteresowania młodzi przyrodnicy mikroskopowali min. sprzętem zakupionym przez szkołę w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

          • „Przywróćmy Pamięć” Pamięci Tych, którzy odeszli

          •  „ Przywróćmy Pamięć”  

                                                                   Pamięci Tych, którzy odeszli                                                          

             Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte

             w Torzymiu na Cmentarz Komunalny oraz Cmentarz żydowski  w Torzymiu

             

                           Jesień. Natura przygasa. Kończy się czas życia i zaczyna czas przemijania. Zbliżający się miesiąc listopad to czas pamięci i zadumy o Tych, co odeszli. Udajemy się wówczas na cmentarze, aby w chwili ciszy przywołać wspomnienia naszych bliskich, znajomych, których nie ma już wśród nas.

                          Od wielu  lat, w ramach realizowanego programu „Przywróćmy Pamięć”, odwiedzamy  groby ludzi zasłużonych dla historii naszej lokalnej Ojczyzny, którzy spoczywają na Cmentarzu Komunalnym w Torzymiu.  Należą do nich między innymi:  Pan Walenty Szymaniak, były więzień obozu Auschwitz-Birkenau  w czasie niemieckiej okupacji, Pani Władysława Karbownik, miejscowa poetka, która w lutym 1940 roku wraz z rodziną została wywieziona w głąb  Związku Radzieckiego oraz Pani Maria Syrocińska, niestrudzona organizatorka  oświaty w naszej miejscowości  po zakończeniu II wojny światowej.     

                           Sprawujemy również opiekę nad zdewastowanymi grobami na opuszczonym Kirkucie  żydowskim. Niestety obraz ukazany na zdjęciach przedstawia przykry widok. Zniszczone macewy, które przyroda powoli przyjmuje do swego jestestwa. Położonym kamieniem na steli nagrobnej zaznaczamy pamięć o naszych braciach z wyznania mojżeszowego.       

                          Możliwe, że wzbudza to pewne wątpliwości, że chrześcijanie modlą się na cmentarzu innego wyznania. Sądzimy jednak, iż najważniejszą sprawą jest dbanie o pamięć każdego człowieka bez względu na jego pochodzenie, czy

             religię. Staramy się być wierni takim wartościom, jak tolerancja i akceptacja drugiego człowieka pomimo jego odmiennego wyznania. Przykład czerpiemy od największego autorytetu naszych czasów, nieżyjącego już niestety Naszego Wielkiego Rodaka – Jana Pawła II.  

                  Niosąc cząstkę ciepła, zrozumienia i tolerancji, staramy się, aby pamięć o pochowanych tam ludziach, nie została zapomniana. 

                           24 października bieżącego  roku udaliśmy się na w/w. cmentarze, aby uporządkować miejsca spoczynku zmarłych, zmówić modlitwę, zapalić znicze i złożyć kwiaty  na grobach Tych, co odeszli. Powspominać.  

                           Cmentarz to miejsce, które zmusza do refleksji. To również miejsce, w którym pokazujemy, jakimi jesteśmy ludźmi. Naszą działalność zaszczepiamy wśród młodego pokolenia,  otwartego na poznawanie przeszłości naszej lokalnej Ojczyzny. Mamy nadzieję, że właściwe wzorce pozostaną żywe wśród młodzieży na długi czas.    

                           Naszą pracę na cmentarzu uwieczniliśmy na zdjęciach.



                                                                                                  Danuta Czapnik, Joanna Pawlak- Kopeć

                                                                      nauczycielki historii w Szkole Podstawowej

                                                                                                            im. Bohaterów Westerplatte

                                                                                                                        w Torzymiu


          • PODSUMOWANIE PROJEKTU NATURA, SPORT I EDUKACJA SĄ TYM, CO NAS JEDNOCZY

          • Od pierwszych dni września w naszej szkole realizowany był projekt stowarzyszenia Krewni i Znajomi Królika, w którym wzięło udział 20 uczestników narodowości polskiej
            i ukraińskiej.

            Celem warsztatów była wspólna edukacja i integracja, nabycie umiejętności gry w szachy oraz w piłkę nożną i w tenisa stołowego. W toku działań prowadzone były również zajęcia relaksacyjne mindfulness na łonie natury. Podsumowaniem naszych działań był wielki turniej szachowy, w którym uczestnicy mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności. Po trzech rundach turnieju było już wiadomo, że w finale na specjalnej szachownicy czarodziejów zmierzą się dwaj chłopcy. Po wyrównanej walce klasyfikacja przedstawiała się następująco:

            1 miejsce: FILIP SZKUDLAREK

            2 miejsce: ALAN KAROLEWSKI

            3 miejsce: ANTONI GONDEK

            Projekt został sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Naszymi nieodłącznymi partnerami projektowymi są państwo Ewa i Marek Taterowie, których wspierająca postawa pozwala na realizację arcyciekawych i niecodziennych przedsięwzięć w szkole podstawowej. Z całego serca dziękujemy naszym patronom i zapraszamy do współpracy przy kolejnych działaniach :)

             

            Paulina Warwas

            Stowarzyszenie Krewni i Znajomi Królika

             

          • #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

          • #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Klasa 5a na zajęciach biologii wykonywała preparaty mikroskopowe z cebuli i obserwowała je przy użyciu mikroskopu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

            W klasie 3 b uczniowie poznawali tajniki kodowania z wykorzystaniem robotów.

             

            ​​​​​​​

            Zajęcia świetlicowe to świetny czas na rozwijanie kreatywności uczniów przy użyciu KORBO klocków, tym razem z serii EDU PASTEL, ulubionej przez dziewczynki.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte
      • 068 3413122 518 818 974
      • ul. Reymonta 6 66-235 Torzym Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych