Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości lekcje oraz zajęcia pozalekcyjne w naszej szkole stają się jeszcze bardziej atrakcyjne.
Klasy szóste zapoznały się z działaniem okularów VR. Wspólnie z nauczycielem uczniowie konfigurowali Gogle, a następnie zgłębiali tajniki obrazu 3D. Skupiali się na zapoznaniu się z cząsteczką atomu, wykorzystując do pracy kostki z kodami QR, dzięki czemu mogli obracać obraz 3D w różnych kierunkach i oglądać go praktycznie z każdej strony.
Na zajęciach matematyki uczniowie klas ósmych poznawali twierdzenie Pitagorasa. Na lekcji wykorzystano modele wydrukowane na drukarkach 3D, dzięki czemu uczniowie mogli w namacalny sposób zapoznać się z dowodem na twierdzenie Pitagorasa. Modele 3D uatrakcyjniły lekcje, a jednocześnie pomogły w szybszym zrozumieniu nowo poznawanych treści matematycznych.
KORBO KLOCKI to świetna pomoc w kształtowaniu logicznego myślenia. Przekonali się o tym uczniowie na zajęciach koła matematycznego, gdzie wykorzystali klocki do gier logicznych: SUDOKU i CZTERY W LINII.
KORBO KLOCKI rozwijają też wyobraźnię i zdolności konstrukcyjne. Przekonują się o tym uczniowie podczas zajęć świetlicowych, a także uczniowie klas czwartych na lekcjach informatyki czy nawet uczniowie klas siódmych.
Na zajęciach informatyki uczniowie klasy ósmej zgłębiali tajniki robotyki. Samodzielnie składali roboty wg instrukcji, a następnie programowali, ustalając tor poruszania się robota, bądź też sterowali nim ręcznie. Wykorzystali do tego plansze edukacyjne, wyznaczające tor ruchu. To niełatwe i bardzo precyzyjne działanie, ale mimo wszystko zakończone sukcesem naszych uczniów a przede wszystkim satysfakcją.
Długopis 3D wykorzystany podczas zajęć koła przyrodniczego przyniósł taki oto efekt:
A wszystkie nasze działania dokumentujemy tworząc galerię zdjęć wykonanych aparatem CANON zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości