Wyniki Szkolnego Konkursu Geograficznego
Konkurs zorganizowany został z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie geografią, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętności twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.
W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Poznajmy Ziemię”. Obejmował zagadnienia związane ze środowiskiem przyrodniczym, procesami i zjawiskami w nim zachodzącymi. W rywalizacji wzięło udział 30 uczniów.
Zwycięzcy konkursu:
I miejsce – Maciej Czerniak kl. III C
II miejsce – Oliwia Trot kl. III B
III miejsce – Nikola Pelczarska kl. III D
Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców.
Gratuluję i zachęcam do udziału w następnym roku szkolnym.
Podsumowanie szkolnego programu edukacji recyklingowej
Aby zwiększyć świadomość ekologiczną uczniów, rozwijać wrażliwość ekologiczną
i ekonawyki, od dwóch lat w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny dotyczący zbiórki makulatury i butelek PET.Jest to elementem edukacyjny, który zmierza do wprowadzenia nawyku selektywnego zbierania odpadów. W tym roku szkolnym udało nam się zebrać 945 kg makulatury
i 1230 butelek.Najbardziej zaangażowani uczniowie zostali uhonorowani nagrodami, które ufundowała Rada Rodziców.
Zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.
Mistrz Nauk Matematyczno-Przyrodniczych
20 maja 2015r. już po raz szósty odbył się w naszej szkole konkurs z wiedzy matematyczno- przyrodniczej. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą rozwiązując test składający się z 20 zadań.
W wyniku rywalizacji został wyłoniony Mistrz Nauk Matematyczno- Przyrodniczych Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego, został nim Jakub Mielczarek uczeń klasy 3a
Mistrzami poszczególnych klas zostali:
1a - Klaudia Michalewicz
1b - Jan Abramowicz, Aleksandra Zahoreńko, Wojciech Majewski
1c - Łukasz Wójcik
2a -Magdalena Hochenzy, Paweł Mielczarek
2b - Olga Miakisz
2c -Wiktoria Mordalska
3b -Dawid Rogalski
3c- Katarzyna Bugaj
3d- Nikola Pelczarska
Nagrody ufundowała Rada Rodziców- dziękujemy.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
1 CZERWCA 2015 - DZIEŃ DZIECKA
Dzień Dziecka ma swoje prawa… nawet w gimnazjum. To czas powrotu do dzieciństwa i beztroskiej zabawy. W tym roku ten dzień zintegrował wszystkich, którzy lubią taniec i śpiew. Chętni wzięli udział w konkursie karaoke, w którym nagrodą były cukierki – krówki (prym wiedli chłopcy z klas trzecich) oraz w zabawach tanecznych. Dodatkową atrakcję stanowiła wspólnie odtańczona „belgijka” oraz balony wypełnione cukierkami, wypuszczone przez Samorząd Uczniowski.
Okazało się, że zabawy łączą pokolenia, a szkolny dziedziniec może być doskonałym placem zabaw dla uczniów i nauczycieli.
Drugą część imprezy stanowił grill na świeżym powietrzu. Smakowite kiełbaski, ufundowane przez Pana Dyrektora, upiekli Panowie: Adam Bąk i Andrzej Kopeć – szkolni woźni ( nie tacy znowu groźni).
Za pieczywo dziękujemy właścicielom piekarni „Gama” w Torzymiu.
Organizatorom wspólnej zabawy – Radzie Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunkom SU, Paniom: Honoracie Aftyce i Beacie Koniecznej a także sponsorom słodkiego poczęstunku i grilla serdecznie dziękujemy.
W imieniu SU - Beata Konieczna
Zdjęcia z obchodów Dnia Dziecka w galerii.
DYKTANDO GIMNAZJALNE
6 maja 2015 r. odbyło się w naszej szkole, jak co roku, Dyktando Gimnazjalne. Tekst dyktanda nawiązywał do patronów roku 2015 – św. Jana Pawła II i Jana Długosza.
Celem dyktanda było zgłębienie zasad pisowni w języku polskim oraz szerzenie szacunku do języka polskiego poprzez podnoszenie poziomu ortografii wśród młodzieży.
Tytuł Mistrza Ortografii zdobył uczeń klasy I b, Wojciech Majewski. Wicemistrzem została Elżbieta Kopeć, uczennica klasy II c.
Dyktando wyłoniło również mistrzów klasowych:
klasa I a – Oliwia Kowalczyk
klasa I b – Aleksandra Zahoreńko
klasa I s – Natalia Maksimowicz
klasa II a – Marta Szyszyło
klasa II b – Anna Nicałek
klasa II c – Wiktoria Mordalska
klasa III a – Zuzanna Moręgiel
klasa III b – Dawid Rogalski
klasa III c – Katarzyna Bugaj
klasa III d – Adrianna Piekarz
Fundatorem nagród dla uczestników dyktanda była Rada Rodziców – serdecznie dziękujemy.
Beata Konieczna
KOMUNIKAT DLA KLAS III
KOMUNIKAT DLA KLAS III
Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w sprawie odbioru kart zdrowia.
Karty zdrowia ucznia będą wydawane w klasach przez pielęgniarkę szkolną Panią Irenę Maksymczak w dniach 15 -19. 06.2015. Karta jest bardzo ważnym dokumentem, świadczącym o rozwoju ucznia w okresie nauki szkolnej.
Składa się ją do wybranej szkoły I wyboru, po ogłoszeniu wyników wraz z oryginałem świadectwa ukończenia gimnazjum.
GIMNAZJUM TORZYM ZAJĘŁO DWA II MIEJSCA W POWIATOWYCH SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W SULĘCINIE
W poniedziałek 13 kwietnia gimnazjaliści i gimnazjalistki z Torzymia uczestniczyli w Sulęcinie na Winnej Górze w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Trasa liczyła ok. 800m i przebiegała wokół stadionu i w lesie przy stadionie. W biegu dziewcząt Nasze gimnazjum reprezentowały: Katarzyna Mularska (kapitan) klasa 3A, Martyna Zwolińska (klasa 1 sportowa), Natalia Wożniak (klasa 3A), Paulina Łukacz (klasa 1 sportowa), Weronika Młyńczak (klasa 1A), Wiktoria Codogni (klasa 2C), Zuzanna Osiadacz (klasa 1A), Nikola Pelczarska (klasa 3D), Iga Żeleźniak (klasa 1B), Monika Reniec (klasa 2B) oraz Magda Zając i Wiktoria Jurgiewicz (rezerwowe). Dziewczyny biegły bardzo ambitnie ale uległy gimnazjalistkom z Sulęcina i zajęły ostatecznie II miejsce w powiecie. Gratulujemy !!!
W kategorii chłopców Nasze gimnazjum reprezentowali: Maciej Czerniak (kapitan) klasa 3C, Jacek Oleś (1 klasa sportowa), Mateusz Pawlus (1 klasa sportowa), Łukasz Wójcik (1 klasa sportowa), Dawid Żurawiński (1 klasa sportowa), Michał Kukurudz (klasa 1B), Daniel Bakowicz (klasa 2C), Bartek Straszkiewicz (klasa 3B), Dawid Chwalik (klasa 2B), Paweł Mizak (klasa 3D) oraz Jan Jurgiewicz (rezerwowy). Gimnazjaliści poważnie i z dużą determinacją podeszli do rywalizacji, ale sił wystarczyło żeby zająć II miejsce w powiecie. Gratulujemy!!!
GIMNAZJUM TORZYM AWANSOWAŁO DO PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT
W poniedziałek 7 maja w Zespole Szkół w Krzeszycach odbył się Turniej Powiatowy w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych Powiatu Sulęcińskiego. Gimnazjum Torzym reprezentowały: Katarzyna Mularska (kapitan) oraz Martyna Zwolińska, Oliwia Deka, Wiktoria Codogni, Weronika Zawisza, Dagmara Patelska, Karolina Pietruszewska, Iga Żeleźniak, Natalia Maksimowicz, Emilia Woźniak, Małgorzata Sawiak. Gimnazjalistki z Torzymia pragną podziękować Dyrekcji Gimnazjum w Sulęcinie za udostępnienie darmowego transportu na i z zawodów w Krzeszycach J. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.30 i trwały do godz. 12.00. Dziewczyny profesjonalnie podeszły do gry i uwag trenera, zostawiły na boisku dużo zdrowia i potu. Ich gra, współpraca i wywiązywanie się z taktycznie nakreślonego planu zaowocowało zajęciem II miejsca w powiecie, czym zapewniły sobie awans do półfinału wojewódzkiego. Na szczególne wyróznienie zasługuje Katarzyna Mularska, która strzeliła wszystkie bramki dla torzymskiego zespołu zachowując zimną krew i trzeźwy umysł w wykańczaniu akcji. Dużo pochwał należy także kierować do Oliwii Deki, która była „mózgiem” całego zespołu – „dzieliła i rozdawała piłki” swoim koleżkom. Brawo dziewczyny !!!
GIMNAZJUM TORZYM ZAJĘŁO XIV MIEJSCE W FINALE LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH DRUŻYNOWYCH
28 kwietnia 2015 r. o godz. 9.00 w auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie odbył się finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w szachach drużynowych. Na liście startowej było 18 drużyn z całego województwa lubuskiego (mistrzów i wicemistrzów swoich powiatów). Wśród zawodników znalazło się 6 uczniów z rankingiem FIDE. Tempo gry ustalone było na P’15 min. Zawody były rozegrane systemem szwajcarskim – 7 rund. Gimnazjum Torzym reprezentowali: Jakub Mielczarek (szachownica nr 1), Mariusz Majewski (szachownica nr 2), Jan Abramowicz (szachownica nr 3) i Iga Żeleźniak (szachownica nr 4). Po 7 rundach gimnazjaliści z Torzymia zajęli 14 miejsce spośród wszystkich gimnazjów województwa lubuskiego. Gratulujemy !!!
Uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja w Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu
„Wielki Dzień!”
Polska jest krajem o bogatej przeszłości. W toku minionych dziejów nasze państwo było teatrem wielu wojen, powstań, rodzimych waśni, jak również dokonań na rzecz budowy demokracji, pomnażania osiągnięć w dziedzinie nauki i kultury. Z tymi wydarzeniami związane są losy naszych przodków, którzy tworzyli historię naszego narodu.
Pamiętając o kolejnej 224 ważnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu 29 kwietnia 2015 r. zorganizowano uroczystą akademię, na której przywołano brzemienne dla przyszłości Rzeczypospolitej chwile, gdy powstawała– druga na świecie, a pierwsza w Europie ustawa zasadnicza, będąca widocznym znakiem siły narodu polskiego.
Uroczystość gimnazjalną swoją obecnością uświetnili goście w osobach Pani Kierownik Oświaty, Kultury i Sportu - Wiesławy Bugały oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Gimnazjum w Torzymiu - Pani Bogumiły Michalewicz.
Młodzież gimnazjalna zaprezentowała inscenizację, ukazującą moment uchwalenia Konstytucji 3 maja. Oprawę inscenizacji uświetnił występ młodzieży w strojach historycznych z XVIII w.
Utwory muzyczne wykonali uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Torzymiu pod kierownictwem Pani Grażyny Olejarz.
Uroczystą akademię przygotowały Panie: Czapnik Danuta oraz Joanna Pawlak- Kopeć.
Joanna Pawlak- Kopeć
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY „IGRZYSKA GIMNAZJALNE”
Od wielu lat w Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego, zgodnie z tradycją, uroczyście świętujemy nadejście wiosny. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów, lecz młodzież naszej szkoły udowodniła, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, aby wspólnie bawić się w „Igrzyskach Gimnazjalnych”.
Program imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski oraz opiekunów SU – p. Honoratę Aftykę i p. Beatę Konieczną.
Reprezentanci klas rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach: „wiosenne karaoke”, rzut „byle czym”, „konny tor przeszkód”, „popychanka na deskorolce” i „zabawna uwaga do dziennika”.
„Igrzyska Gimnazjalne” wygrała drużyna klasy II B w składzie: Oliwia Bąk, Natalia Dąbrowska i Filip Ostrowski. Drugie miejsce zdobyła drużyna klasy III D – Karolina Witkowska, Angelika Woźniak, Paweł Mizak, a trzecie – drużyna klasy I A- Zuzanna Osiadacz, Bartosz Łopato, Mateusz Oleszczyk. .
Zwycięzcy otrzymali torby słodyczy dla swoich klas, a pozostałe drużyny pamiątkowe dyplomy. Nagrody ufundowała Rada Rodziców – serdecznie dziękujemy.
Beata Konieczna
Honorata Aftyka
LUBUSKA GIMNAZJALNA PLATFORMA WIEDZY
LUBUSKA GIMNAZJALNA PLATFORMA WIEDZY „CZYTAM – ROZUMIEM”
16 stycznia 2015r. w Zespole Szkół w Kowalowie odbył się, w ramach Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy, konkurs "Czytam - Rozumiem", w którym wzięła udział drużyna naszego gimnazjum.
Celem konkursu było doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem na poziomie dosłownym i przenośnym, umożliwienie uczniom sprawdzenia własnych umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz kształtowanie postawy kompetentnego i świadomego odbiorcy tekstu literackiego.
Tytuły laureatek konkursu otrzymały uczennice: Oliwia Trot, Agata Maciejewska i Anna Nicałek.
LUBUSKA GIMNAZJALNA PLATFORMA WIEDZY „PODRÓŻE PO LEKTURZE”- V edycja
14 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Górzycy odbył się konkurs tematyczny z języka polskiego „Podróże po lekturze” w ramach LGPW.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, wdrażanie młodzieży do samodzielnego wyszukiwania i zastosowania informacji z różnych źródeł, uwrażliwienie na piękno słowa pisanego.
W konkursie wzięło udział troje uczniów naszego gimnazjum: Anna Dziewierz, Marta Szyszyło oraz Paweł Mielczarek.
Tytuł finalisty konkursu „Podróże po lekturze” otrzymał Paweł Mielczarek, a drużyna zajęła ostatecznie piąte miejsce.
GRATULUJEMY!
KOMUNIKAT DYREKTORA
Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu
w sprawie: rekrutacji kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2015/2016
- Rekrutacja kandydatów do trzyletnich liceów ogólnokształcących, czteroletnich techników oraz trzyletnich zasadniczych szkół zawodowych zostanie przeprowadzona w terminie do 07 lipca 2015 roku, w tym:
- składanie podań do wybranej przez kandydata szkoły od 11 do 22 maja 2015 roku;
- przeprowadzenie sprawdzianu uzdolnień kierunkowych (w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów dwujęzycznych w publicznych liceach ogólnokształcących) – od 12 maja do 30 czerwca 2015;
- przeprowadzenie próby sprawności fizycznej (w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych sportowych szkół ponadgimnazjalnych i oddziałów sportowych w szkołach ponadgimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych mistrzostwa sportowego) – od 11 maja do 30 czerwca 2015 r;
- składanie świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego – do 30 czerwca 2015 r;
- ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych – 2 lipca 2015 roku o godz. 12.00;
- potwierdzenie przez kandydata woli podjęcia nauki w wybranej szkole – do 6 lipca 2015 roku do godz. 12.00;
- ustalenie i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych – 7 lipca 2015 roku o godz. 12.00.
- Liczbę punktów możliwych do uzyskania przez kandydata do klasy pierwszej szkół
ponadgimnazjalnych wymienionych w p. 1 w postępowaniu rekrutacyjnym ustala się na 200, w tym:
1) za wyniki egzaminu gimnazjalnego - maksymalnie 100 punktów;
2) za ocenę z języka polskiego –maksymalnie 17 punktów;
3) za oceny z trzech zajęć edukacyjnych wskazanych przez szkołę łącznie – maksymalnie 48 punktów: po 16 punktów za każde zajęcia edukacyjne; w przypadku języka obcego ocena z obowiązkowego języka obcego ujętego w szkolnym planie nauczania;
4) za osiągnięcia kandydata, w tym za szczególne osiągnięcia kandydata wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum – maksymalnie 35 punktów w tym:
a) za ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem: 10 punktów,
b) maksymalnie 20 punktów:
- za uzyskanie tytułu finalisty– 15 punktów, a za uzyskanie dwóch i więcej tytułów
finalisty -20 punktów, w konkursach przedmiotowych na ostatnim szczeblu
organizowanych i współorganizowanych przez kuratorów oświaty zgodnie
z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 28 stycznia 2002
roku w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów
i olimpiad (Dz. U. z 2002 roku Nr 13, poz. 125 oraz z 2009 r. Nr 126, poz. 1041),
- maksymalnie 10 punktów: za uzyskanie tytułu laureata - 7 punktów
za uzyskanie tytułu finalisty– 4 punkty, w konkursach organizowanych przez
kuratorów oświaty, na ostatnim szczeblu: Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs
Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”, Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy
żołnierza i dzieje oręża polskiego”, „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, VII
Konkurs Biblijny, Konkurs Wiedzy o Sztuce w kategoriach „Muzyka” i „Plastyka”,
XXXIII Lubuski Konkurs Przyrodniczy, Konkurs Fizyczny PTF „Świat polskiej
fizyki”, Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Gimnazjalnej, Lubuska
Gimnazjalna Platforma Wiedzy, Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o czasach i osobie
Karola Wojtyły –Jana Pawła II dla uczniów gimnazjum „Papież Słowianin”,
Ogólnopolski konkurs tematyczny „Losy Bliskich i Losy Dalekich –życie Polaków
w latach 1914-1989”, „Ogólnopolska Olimpiada „Myśli Jana Pawła II”, VII
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Filmie „Zmagania z X Muzą”, „Czytanie Warte
Zachodu”, Wojewódzki Konkurs z Języka Francuskiego, Ogólnopolski„Konkurs
Ojczyzny Polszczyzny”, Konkurs Poprawnej Polszczyzny „Licz się ze słowami”,
Konkurs Matematyczny „Policz się z matematyką”, Konkurs Fizyczny „Niuton Nie
Pyton”, XIII Konkurs Fizyczny „Komunikacja”.
c) maksymalnie 5 punktów:
- za osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie
wolontariatu, lub środowiska szkolnego –3 punkty,
- za osiągnięcia w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych na szczeblu
wojewódzkim, niewymienionych w lit. b – 5 punktów,
- za osiągnięcia w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych na szczeblu
powiatowym, niewymienionych w lit. b – 3 punkty.
3. W postępowaniu rekrutacyjnym obowiązywać będzie następujący system przeliczania
ocen, o których mowa w pkt 2 ust. 2 i 3 na punkty:
1) z języka polskiego:
a) celujący – 17 punktów,
b) bardzo dobry – 15 punktów,
c) dobry – 10 punktów,
d) dostateczny – 3 punkty;
2) z trzech wybranych zajęć edukacyjnych:
a) celujący – 16 punktów,
b) bardzo dobry – 14 punktów,
c) dobry – 10 punktów,
d) dostateczny – 3 punkty.
3) Liczbę punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego ustala się mnożąc sumę punktów
procentowych uzyskanych we wszystkich częściach egzaminu gimnazjalnego wpisanych
w zaświadczeniu okręgowej komisji egzaminacyjnej przez wskaźnik 0,2 (wynik
zaokrągla się do pełnych punktów, w ten sposób, że mniej niż 0,5 punktu pomija się, a
od 0,5 punktu zaokrągla się do pełnego punktu). Wyniki części trzeciej egzaminu
gimnazjalnego na poziomie rozszerzonym (język obcy nowożytny) nie są brane pod
uwagę.
4. Przez konkursy wymienione w ust. 4 lit. b, tiret pierwsze należy również rozumieć ich
poprzednie edycje.
5. Za egzamin gimnazjalny przeprowadzony przed 2012 rokiem przyznawana jest łączna
liczba punktów wpisanych w zaświadczeniu okręgowej komisji egzaminacyjnej, za część
humanistyczną i część matematyczno-przyrodniczą.
6. Przez konkursy wymienione w ust. 2 pkt 4 lit. b, tiret drugie należy również rozumieć ich
poprzednie edycje.
- Rekrutacja kandydatów do trzyletnich liceów ogólnokształcących, czteroletnich techników oraz trzyletnich zasadniczych szkół zawodowych zostanie przeprowadzona w terminie do 07 lipca 2015 roku, w tym:
GIMNAZJUM TORZYM ZAJĘŁO II MIEJCE W POWIECIE W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW
10 lutego 2015 r. Mateusz Pawlus i Jakub Mielczarek - uczniowie Naszego gimnazjum udali się na zawody powiatowe w tenisie stołowym do Lubniewic. W kategorii chłopców zapewnili sobie tytuł wicemistrzów powiatu w tenisie stołowym. Nasi koledzy uzyskali tym samym awans na zbliżające się zawody rejonowe (półfinały wojewódzkie). Gratulujemy !!!
Na zdjęciu: od lewej 3 chłopców reprezentujących Gimnazjum w Słońsku (zajęli 1 miejsce), Mateusz Pawlus i Jakub Mielczarek, dalej 3 chłopców reprezentujących Gimnazjum w Lubniewicach (zajęli 3 miejsce w powiecie)
GIMNAZJUM TORZYM ZAJĘŁO II MIEJSCE W ZAWODACH POWIATOWYCH W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT W LUBNIEWICACH
6 lutego 2015 gimnazjaliści i gimnazjalistki z Torzymia uczestniczyli w zawodach powiatowych w unihokeju, w kategorii chłopców i dziewcząt, który odbył się na hali sportowej w Lubniewicach. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy: Maciej Czerniak (kapitan), Jan Jurgiewicz, Szymon Mielczarek, Mateusz Pęczkowski, Bartek Straszkiewicz, Filip Ostrowski, Łukasz Wójcik (klasa 1 sportowa) oraz dziewczęta: Kinga Kubiak (kapitan), Iga Żeleźniak, Natalia Ostrowska, Monika Reniec, Anna Aleksandrowicz (klasa 1 sportowa), Alicja Andruszewska (klasa 1 sportowa), Natalia Maksimowicz (klasa 1 sportowa), Martyna Zwolińska (klasa 1 sportowa). Turniej rozpoczął się o godz. 9.00. Ostatecznie chłopcy zajęli drugie miejsce w powiecie. Dziewczęta także zajęły drugie miejsce w powiecie. Chłopcy i dziewczęta zakwalifikowały się do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się niedługo. Gratulujemy !!!
GIMNAZJUM TORZYM MISTRZAMI POWIATU SULĘCIŃSKIEGO W SZACHACH DRUŻYNOWYCH
5 lutego 2015 r. odbyły się zawody sportowe gimnazjów powiatu sulęcińskiego w szachach drużynowych. Zawody odbyły się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. Gimnazjum Torzym reprezentowali: Iga Żeleźniak (klasa 1B), Jan Abramowicz (klasa 1B), Mariusz Maciejewski (klasa 1B), Jakub Mielczarek (klasa 3A). Tempo gry ustalono na P’20 min. Po pasjonującej walce sportowej uczniowie gimnazjum w Torzymiu zajęli 1 miejsce w powiecie i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Sulechowie. Gratulujemy !!!
"Przychodzimy, odchodzimy..." - Wieczór Poezji w torzymskim gimnazjum
Już po raz ósmy miłośnicy poezji mogli wziąć udział w Wieczorze Poezji organizowanym w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu.
Tym razem młodzież zaprezentowała teksty poetyckie twórców związanych z Krakowem, miastem o magicznej, niepowtarzalnej, wręcz poetyckiej atmosferze.
W programie Wieczoru, który odbył się 12 grudnia 2014 roku, znalazły się wiersze Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Michała Zabłockiego, Leszka Wójcika, Anny Kajtochowej, Jerzego Masłowskiego, Renaty Strug i Mariusza Parlickiego oraz piosenki Tamary Kalinowskiej, Marka Grechuty, Grzegorza Turnaua, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Kabaretu Piwnica pod Baranami, zespołów Pod Budą i Maanam.
Motywem przewodnim tegorocznego Wieczoru Poezji stał się tekst piosenki "Przychodzimy, odchodzimy..." wykonywanej przez artystów krakowskiego Kabaretu Piwnica pod Baranami. Nie zabrakło innych utworów związanych z Piwnicą. Na koniec pierwszej części wszyscy uczestnicy odśpiewali wspólnie "Dezyderatę" Maxa Ehrmanna, która stała się "piwnicznym hymnem" śpiewanym podczas wszystkich programów Piwnicy Pod Baranami.
Uczestnicy zaśpiewali kilka piosenek z repertuaru Marka Grechuty: "Kraków", "Wiosna, ach to ty", "Dni, których nie znamy" , "Nie dokazuj" oraz aż siedem utworów Grzegorza Turnaua: "Bracka", "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa", "Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem", "Bombonierka", "Linoskoczek", "Znów wędrujemy", "Między ciszą a ciszą", "Naprawdę nie dzieje się nic". Grzegorz Turnau, jeden z najbardziej znanych polskich artystów wykonujących piosenkę poetycką, aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta zaszczycił nas podczas Wieczoru Poezji rozmową telefoniczną na żywo. W bardzo serdecznych słowach zwrócił się do zgromadzonej publiczności i uczniów, snując refleksje na temat poezji i muzyki. Było to nie lada przeżycie dla wszystkich uczestników i gości.
Ponad dwugodzinne spotkanie z poezją przebiegło w miłej atmosferze, którą stworzyli występujący uczniowie i absolwenci oraz bardzo licznie zgromadzona widownia. Podczas przerwy była okazja do spotkań i rozmów przy kawie oraz do podziwiania wystawy zdjęć Krakowa, wykonanych przez Małgorzatę Dąbrowską.
Na koniec Wieczoru Poezji odczytany został fragment listu dyrektora Piwnicy pod Branami, pana Bogdana Micka, z pięknym przesłaniem do młodzieży i zgromadzonej publiczności.
Wieczór Poezji przygotowali uczniowie i absolwenci Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu w ramach projektu edukacyjnego. W projekcie udział wzięli:
- Michał Barciński – recytacja
- Klaudia Bazan – recytacja, taniec
- Magdalena Hochenzy – recytacja, scenografia
- Wiktoria Jurgiewicz - recytacja
- Julia Kasprzak-Wysocka - recytacja
- Katarzyna Moręgiel - śpiew
- Zuzanna Moręgiel - śpiew
- Anna Nicałek - gra na skrzypcach
- Oskar Osiewicz – taniec
- Małgorzata Pawlus - śpiew
- Nikola Pelczarska - recytacja
- Adrianna Piekarz - śpiew
- Aleksandra Roguz- śpiew
- Natalia Sadurska - śpiew
- Adrian Stoczewski - śpiew
- Paulina Świderska - śpiew
- Oliwia Trot – recytacja, scenografia
- Mateusz Weideman - śpiew
- Rafał Wiernowolski - śpiew
- Karolina Witkowska - recytacja
- Angelika Woźniak - recytacja
- Natalia Woźniak - śpiew
- Klaudia Zora – scenografia
- Eliza Żeleźniak – śpiew
Opiekę nad realizacją projektu sprawowały:
- Małgorzata Dąbrowska (scenografia, reżyseria),
- Dorota Krajewska (scenografia, reżyseria, zaproszenia),
- Urszula Niekrasz (pomysł, scenografia i reżyseria).
Za realizację dźwięku i światła odpowiedzialni byli Krzysztof Pospieszny i Piotr Sekuła z Torzymskiego Ośrodka Klultury. Zdjęcia wykonywał Przemysław Mielczarek, natomiast imprezę filmował Mariusz Kreczyński.
Wszystkim osobom i instytucjom, związanym w jakikolwiek sposób z organizacją Wieczoru Poezji, który już na trwałe wszedł do kalendarza imprez naszej szkoły, serdecznie dziekujemy.
Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za wsparcie finansowe. Dziekujemy i gratulujemy także Rodzicom wystepującej podczas Wieczoru Poezji młodzieży.
Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i zaszczycili nas swoją obecnością. Już dziś zapraszamy wszystkich miłosników poezji na kolejny Wieczór Poezji, który odbędzie się w grudniu 2015 roku w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu.
U.N
IV Ogólnopolskiej E-Spartakiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej
Gimnazjum Torzym wzięło udział w IV-ej Ogólnopolskiej E-Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Szkolnej pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024.
Uczniowie klasy 1 sportowej i inni uczniowie gimnazjum w Torzymiu wzięli udział w ogólnopolskich zawodach sportowych w 3 dyscyplinach – piłce siatkowej, piłce nożnej i piłce koszykowej. W zawodach wzięło udział 2813 uczniów z całego kraju w różnych kategoriach wiekowych. Zostało zapisanych 4353 wyników.
Zawody wykorzystywały nowe technologie, co pozwoliło rywalizować uczniom z całej Polski i porównywać swoje wyniki z innymi. Wyniki zawodów są dostępne pod adresem: http://www.polskisport2024.pl/contest_public.
W zawodach wzięli udział: Martyna Zwolińska (1S), Alicja Andruszewska (1S), Paulina Karolewska (1S), Natalia Maksimowicz (1S), Łukasz Wójcik (1S), Damian Zabłocki (1S), Jacek Oleś (1S), Mateusz Pawlus (1S), Marcin Guja (1S), Marek Reniec (1S), Gracjan Uller (1S) oraz Bartek Straszkiewicz, Maciej Czerniak, Robert Malak, Paweł Rychlik, Patryk Jasielski.
W teście z piłki siatkowej najlepiej z gimnazjum w Torzymiu poszło Alicji Andruszewskiej, która została sklasyfikowana na 26 miejscu w Polsce spośród uczennic klas pierwszych gimnazjów biorących udział w e-spartakiadzie.
W teście z piłki nożnej najlepszy wynik z gimnazjum w Torzymiu uzyskał Łukasz Wójcik, który został sklasyfikowany na 103 miejscu spośród wszystkich uczniów klas pierwszych gimnazjów biorących udział w e-spartakiadzie.
W teście z koszykówki Bartek Straszkiewicz uzyskał 34 wynik w Polsce spośród uczniów klas trzecich gimnazjów biorących udział w e-spartakiadzie.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie